Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Projektitegijate kohtumisel jagati kuldmehikesi

19. novembril toimus Tallinnas Rakett69 Teadusstuudios suur projektitegijate kokkutulek, kus osalesid nii noored kui noorsootöötajad, kes on osa võtnud ja ise korraldanud Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse projekte. Õhtu jooksul tunnustati parimaid projekte “Oscariga” ehk väikese kuldmehikesega.

Kuigi kõige tähtsam osa toimus alles üsna sündmuse lõpus, kibeleme neid kõige tegijaimaid kohe välja kuulutama.

Muutuste looja kategoorias võitis MTÜ Mondo.

MTÜ Mondo on pikaajaline rahvusvahelise koostöö tegija, kes oma tegevuses keskendub põhiliselt rahuhariduse temaatikale. Neil lõppes hiljaaegu Erasmus+ koostööprojekt “please talk peacefully”, mille käigus töötati välja materjale vägivallatu suhtlemise õpetamiseks. Projekt lõimib omavahel formaal- ja mitteformaalharidust, sest õppematerjalid sobivad nii kooliõpetajatele kui noorsootöötajatele.

 

Superkangelane on Tugikeskus Juks.

Tegusad noored leidsid, et nende kogukonna keskust ümbritsev park on prügi täis. Solidaarsusprojekti käigus prügi koristati ja sorteeriti, õppides nõnda keskkonnateadlikke valikuid ja säästlikumat eluviisi.

 

Noorte osaluse haldjas on MTÜ Piirivere Liider.

MTÜ leidis, et kohalikud noored on otsustusprotsessidesse vähe kaasatud ning tekitas dialoogi kohalike otsustajate ja noorte vahel. Tagasiside põhjal on Erasmus+ osalusprojektis osalenud noored tunnistanud, et tunnevad end nüüd enesekindlamana avalikult esinedes, noorte osalusest rääkides ning otsuste tegemisel. Mitmed noored liitusid ka oma koolide õpilasesindustega ning tekkis soov luua kohalik noortevolikogu.

 

Kogukonna sõber on Krõhva keskus.

Tegusad noored algatasid Pärnus LGBT+ kogukonnale ja naistele suunatud kogukonnakeskuse Krõhva, kus on sihtgrupil turvaline aega veeta ja enda jaoks olulistel teemadel vestelda.

 

Tegijatest tegijaim on Inner Rhythm.

Noored osalesid projektitegijate väljakutses võiduka lõpuni – nad said oma terviseteemalise noortevahetuse projekti paberile kirja nagu esialgselt plaanitud või veelgi paremini.

 

Kuldmehikesed andis üle Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse Agentuuri noorteprogrammide keskuse juhataja Reet Kost, kes sõnas kokkuvõtteks nõnda: “Igal aastal tunnustab Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse Agentuur neid, kes on oma projektidega mõjutanud noorte ja noorsootöö arengut, näidanud, et hoolivad ühiskonnas toimuvast ja soovivad olla osa lahendusest ja teevad selle nimel otsustavaid samme. Pole tähtis kui suured need sammud on, oluline, et oleks südamega tehtud ja et noored oleksid kaasas, saaksid sellest hea elukogemuse ja indu uuteks edasiviivateks algatuseks. Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse programmide toetusesaajate seas on selliseid tegijaid palju ja kõik nad väärivad tänu, tunnustust ja esiletõstmist.”

Õhtu jooksul veedeti koos mõnusalt aega ja nauditi maitsvat toitu ning alkoholivabasid kokteile. Peale “kiirkohtingut”, kus õnnestus õige mitme osalejaga tuttavaks saada, suunduti ühiselt Rakett 69 stuudioruumi ning loosiga valitud meeskonnad asusid etteantud materjalidest valmistama autot.

CD-plaatidest, jäätisepulkadest, grillvardast, õhupallist ja muust kraamist auto pidi omama vähemalt kahte ratast ja ilma jõudu kasutamata ja tagant lükkamata sõitma. 40 minutit ehitamist möödus nagu üksainus silmapilk ja juba oligi 15 tiimil aeg autod stardijoonele saata. Kui mõned autod kapriisselt streikisid või sõitsid hoopis tagurpidi, siis uljaimad masinad said hakkama imelise mitmemeetrise sõiduga!

Seejärel oli võimalik lugeda “elavaid raamatuid” – seda nii büroo eluolu ja tegemiste, rahvusvahelise noorsootöö ja noorteprogrammide ajaloo kui Europeerside kohta. Europeersidega sai lähemalt tutvuda ka nende infolauas ja ühtlasi sai nende salapurki jätta oma kõige sügavamaid projektikogemustega seotud saladusi. Purk sai neid pilgeni täis!

Õhtu lõpetuseks esines hoogsa ja kaasakiskuva tantsukavaga pop-folk tantsurühm Uppsar ja nauditava kontserdiga Alika Milova koos oma bändiga.

Õhtu oli väga tore, saadi mitmeid uusi tuttavaid ning nõnda jäämegi juba järgmist projektitegijate kokkutulekut ootama!

Hetked jäädvustas fotograaf Erlend Štaub.