Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Täna algab Euroopa Noortenädal

29. aprillist 12. maini toimub taas traditsiooniline Euroopa Noortenädal. Sel aastal on teemaks “Demokraatia ja mina”, mis, nagu nimigi viitab, keskendutab demokraatiale ning uuritakse erinevaid võimalusi, kuidas noored saavad oma tulevikku kujunduda ning ühiskonnas aktiivselt kaasa lüüa.

Muuhulgas on loodud ka kampaania, milles innustatakse noori valima 26. mail toimuvatel Euroopa Parlamendi valimistel. Kampaania teemaviide on #seekordlähenvalima ning kodulehele on kokku kogutud noortele suunatud info, et neil valiku tegemine lihtsam oleks. Küll aga rõhutatakse noortele, et ka ajal, mil valimised ei koputa uksele, on oluline olla aktiivne ning suhelda otsustajatega ning suunata nende tähelepanu neile kohtadele, mis on noortele olulised. Samuti kutsutakse noori üles vabatahtliku tööd tegema ning kasutama erinevaid projektirahastusi, mida Euroopa Liit pakub. Rohkem infot nende kohta leiab Noorteagentuuri kodulehelt.

Noortenädala raames korraldatakse üle Eesti erinevaid sündmuseid, mille kohta saad hea ülevaate Euroopa Noortenädala ametlikult veebilehelt. Üritusi lisandub pidevalt juurde. Kui ka teie korraldate Noortenädala raames kodukohas oma üritust, andke sellest ka meile teada ning märkide see kaardile!.

SA Archimedese noorteagentuur ning Eesti Noorteühenduste Liit külastavad mai esimesel kahel nädalal seitset Eesti linna ning korraldavad ideelaboreid ning vestlusringe Eesti Euroopa Parlamenti kandideerivate poliitikutega.

Noorteagentuur on Noortenädala alguse puhul Brüsselis ning kajastab kogu sündmust oma Instagramis. Tule ja viska pilk peale!