Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Time to Move 2016 ajas noored üle piiri

img_20161124_134912Üle piiride, Euroopasse seiklema minna saab mitmeid teid pidi. Muuhulgas viivad sinna nii noortevahetused, vabatahtlik töö, aga ka reisimine, õppimine ja praktika. Mis paneb noored liikuma ja piire ületama?

Igal sügisel annab rahvusvahelisele liikuvusele hoogu Eurodeski kampaania Time to Move, milles osaleb ka võrgustiku liige Eesti.

Oktoobris, ajal kui noorte infoüritused täitsid Euroopa, jagasid Eurodeski Eesti esindajad rahvusvaheliste võimaluste kohta infot Narvas, Hiiumaal, Arukülas, Tallinnas, Vana-Vigalas ja Rakveres jõudes vähemalt 200 nooreni. Vaata kampaaniast ilmunud postitusi Facebookis ja Instagramis #timetomove2016

Palju elevust tekitas ka Time to Move videokonkurss, mis kutsus jagama videolugusid noorte (riigi)piiritutest valikutest.trip_logo1
Hulga videote hulgast valiti viis finalisti, kes võistlesid võidu nimel Noorteagentuuri Facebookis. Videosid vaatas enam kui 20 000 silmapaari ning võiduvideo hääletusel osales rohkem kui 1000 inimest! Time to Move 2016 videokonkursi võitis Kaili Järvela koos oma Erasmuse sõpradega! 414 like’i pälvinud video jutustab siiralt ja rõõmsa näoga Erasmus+ programmi parimatest külgedest nagu mitmekülgsed projektid, sõbrad üle maailma, üllatavad maitsed, keele- ja enesearendus … Need on ainult mõned meened, mida oma rahvusvahelisest kogemusest kaasa pakkida. Teise koha videovõistluses noppis AEGEE-Tartu ja nende esindaja Laura Laumets 322 like’ga. Noorteorganisatsioonid on täis tahet ja energiat, mis lennutab nende liikmeid kogemusi korjama sinna-tänna eri riikidesse.
Ja kolmandal kohal positsioonerus Melani Lindeberg 157 like’ga. Imeliselt siiras neiu, kellel seisavad ees veel kõigis teistes videotes nähtud seiklused.
Finalistidega, kes tutvustavad rahvusvahelist kogemust läbi oma silma ja emotsioonide, saab tutvuda siin ja Teleprugis!

1. “ErasmusPlus – connecting people. Not the nokia”
TimetoMove VIDEOKONKURSI finalist Kaili Järvela: “Erinevast rahvustest noored räägivad miks Erasmus+ kasulik on. Video on filmitud Megara linnas Kreekas.”

2. “Ühtki tantsusoovi ei peata väike tuba!”
TimetoMove VIDEOKONKURSI finalist Laura Laumets: “Video on kokku pandud AEGEE-Tartu liikmete filmitud klippidest meie erinevatel rahvusvahelistel üritustel. See kannab edasi emotsiooni, mille toob kaasa paljude erirahvusest noortega Euroopa avastamine ning enda seeläbi arendamine.” AEGEE-Tartu sõbrad kiidavad!

3. “Unistama peab suurelt!”
TimetoMove VIDEOKONKURSI finalist Melani Lindeberg: “Tere! Tegin teie videokonkursile video sellest, et tahaksin kunagi väga osa võtta mõnest noortevahetusest ja miks on minu arust sellised projektid lahedad ja kasulikud.” Tahe ning naeratus näol avab tee noortevahetustesse kindlasti!

4. “Võtame välissõbrad vastu .. Ei tea, mis saama hakkab?”
Ootusärevus… Vastus peitub videos! TimetoMove VIDEOKONKURSI finalistide hulka tegid rõõmsa hüppe noored Sabine Krais, Vanessa Simso, Cassandra Uus, Arlis Arold, Serkko Vasli, Marti Kutsar: “Suve lõpus oli meil suur rõõm osaleda noortevahetuses. Tagasimõeldes noortevahetuse peale proovisime videosse panna kõik oma emotsioonid ja tunded noortevahetuse suhtes. :)” Ja see õnnestus neil suurelt!

5. “Aitäh Erasmus, et ühendad hingi ja paned uskuma, et kõik on võimalik!”
TimetoMove VIDEOKONKURSI finalistide trio Kairi, Ronet ja Niels sai kokku tänu Erasmuse vahetusõpingutele Portos. Kairi: “Erasmus programm kinkis mulle imelised sõbrad ja teadmise, et unistused on selleks, et neid täide viia. 2014 aastal Erasmusega Portos olles algas üks suur seiklus tähtede poole, mis jätkus 2015 aastal Erasmus + programmiga Amsterdamis ning viis mind ja minu Erasmuse sõpru ühe suurema unistuse täide viimisele. 2016 aastal kolisime me matkaautosse sisse ning avastasime 5 kuud Euroopa looduskauneid ja sürreaalseid vaatamisväärsusi.”