Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Archimedes tunnustas aasta parimaid õpirände ja noortevaldkonna tegijaid

Eile, 9. mail, tunnustas SA Archimedes tänusündmusel aasta parimaid õpirände tegijaid haridusvaldkonnas ja projektide elluviijaid noortevaldkonnas. Noorteagentuur tunnustas nii silmapaistvaid värskeid noortevaldkonna tegijaid kui ka pikaajalisi panustajaid.

“Tunnustustest peegelduvad Erasmus+ eesmärgid ja seetõttu toome esile neid, kes toetavad võrdseid võimalusi, noorte osalust ja kaasatust ning loovad võimalusi ühiskonnas aktiivselt ning vabatahtlikult panustada. Igal aastal on Eestist rahvusvahelises noorsootöös kaasa löömas ligi 5000 noort ja noorsootöötajat ning meie jaoks on oluline, et need võimalused jõuaksid ka uute tegijateni,” sõnas noorteagentuuri juhataja Reet Kost.

Tähelepanuväärne on Pärnu Sütevaka Gümnaasiumi noorte edulugu, kes alustasid koolikursuse “Rahvusvaheline projektiõpe” raames oma esimese Erasmus+ projektitaotlusega ning said kohe ka toetuse, millest sündis noorte enda juhitud projekt “Sireen”. Projekti fookuses olid keskkond ning merereostus, probleemile aitas ühes noortega tähelepanu juhtida ka muusik NÖEP. Noorsootöö tegijate hulgast pälvisid tunnustuse organisatsioonid, kes oma projektidega andsid sõna ja juhtimise noorte kätte. Tunnustatud projektide kaudu said noored end teostada läbi projektikirjutamise, foorumteatri korraldamise, erivajadusega noored avaldasid arvamust kaasava hariduse oleviku ja tuleviku kohta, aga ka läbi vabatahtliku tegevuse rahvusvaheliselt ning kodus.

Noorteagentuuri juhataja Reet Kost

Silmapaistvaim rahvusvahelise vabatahtliku tegevuse edendaja: Lairi Einmaa, AS Hoolekandeteenused

Silmapaistvaim uustulnuk: Sütevaka noortegrupp projektiga “Sireen”

Silmapaistvaim rahvusvaheline noortealgatus: MTÜ Lasnamäe Huvikool projektiga “INITIATION – the process of becoming adult from childhood”

Silmapaistvaim noorte kaasaja: Eesti Noorteühenduste Liit projektiga “Noored otsustajad”

Silmapaistvaim noorte osaluse edendaja: YOUTH CLUB ACTIVE projektiga “Another angle of view”

Silmapaistvaim õppimise toetaja on Noorteagentuuri pikaajaline koostööpartner ja sõber Deniss Jeršov. Palju õnne kõigile!

Täname kõiki noortevaldkonna tegijaid, noorsootöötajaid ning noori, kellega oleme saanud aasta jooksul koos töötada ning kutsume kõiki teisi üles projekte kirjutama või neist osa võtma!

Loe meie tegevusvõimaluste kohta ning küsimuste korral võta meiega ühendust noored@noored.ee või 69 79 236

Järgmine Euroopa Solidaarsuskorpuse ning Erasmus+: Euroopa Noored taotlustähtaeg on 1. oktoobril, Noortekohtumiste tähtaeg on 1. novembril.