Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Sylvain Pomme naerutab eestlasi ka peale oma Euroopa Vabatahtliku Teenistust

Sylvain Pomme on noor Prantsusmaalt pärit artist, kes elab Eestis, õpetades soovijatele žongleerimist ja õppides ise kaasaegse tsirkuse osavusalasid. Sylvain tuli Eestisse Euroopa vabatahtlik teenistuse toel, mida Eestis rahastab SA Archimedes Noorteagentuur.

sylvain-pomme_2016

Foto: Tadaafestival.org

Sylvain tuli Eestisse Euroopa Vabatahtliku Teenistuse programmi abil juba kaks aastat tagasi. Tema Eesti-teekonda aitasid alustada Eesti Erinoorsootöö Ühing noOR ning Tsirkusestuudio FOLIE. Selle ajaga, mil Sylvain on Eestis viinud, on ta koolitanud Eesti lapsi, andnud kümneid etendusi ning lisaks on ta lühikese ajaga ära õppinud ka heal suhtlustasemel eesti keele.

“Kui sa õpid iga päev ära viis sõna, siis paari kuuga on sul juba kolmsõda sõna. See on paras hulk ja sa oskad juba rääkida,” räägib Sylvain.

Sylvain rääkis oma elust ja tegemistest lähemalt Kanal2 telesaates “Radar”.

 

 

Mis on üldse Euroopa Vabatahtlik Teenistus?

Euroopa vabatahtlik teenistus annab noortele suurepärase võimaluse panna end proovile ning leida see miski, millele oma tulevik pühendada. Lisaks saab selgeks võõrkeele, tutvuda uute kultuuridega, leida sõpru ning teha head.

“Eesti organisatsioonidele annab Euroopa vabatahtlik teenistus võimaluse kaasata oma tegevustesse välismaalt pärit noori, kes toovad uusi ideid, tegevusi ning kultuure. Seeläbi mitmekesistuvad organisatsiooni tegevussuunad ning saab pakkuda oma sihtgrupile veelgi enamat,” kommenteeris SA Archimedes Noorteagentuuri Euroopa vabatahtliku teenistuse koordinaator Nele Mets.

Lisamaterjale:

Eesti Erinoorsootöö Ühing noOR koduleht

Tsirkusestuudio FOLIE

SA Archimedes noorteagentuuri koduleht

Euroopa Vabatahtlik Teenistus