Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Inimõiguste hariduse koolitus toimub taas! Praktiline labor! 3.-4. september Tallinn

SA Archimedese noorteagenturil (SANA) on hea meel kuulutada sel aastal taas välja noortevaldkonna töötajatele ja noorteliidritele suunatud inimõiguste hariduse koolitus!

Koolitus toimub käesoleval aastal ainult korra ja leiab aset Tallinnas 3.-4. septembril. 

Pakume  väljaspool Tallinna tulijatele transpordikulude hüvitist ja majutust. Toitlustus on tasuta, palume registreerida SEAL.Vaata koolituskava registreerumislingist!

Koolitust viivad läbi Kelly Grossthal (Inimõiguste Keskus), Heili Griffith ja Kerli Kängsepp. See toimub Erasmus+ programmi võtmetegevus 3 rahvusvahelise koostööprojekti “Noored inimõiguste eest” raames ja seda kaasrahastab Euroopa Komisjon. Projekt on käesoleva aastaga lõppemas.

Varasemalt on Eesti noorsootöötajatele selle projekti raames pakutud kahte inimõiguste hariduse koolitust, mis toimusid Pärnus ja Rakveres möödunud aastal. Koolitusel saab teada inimõigustega seotud teemadest ning Eestis hetkel olulistest inimõigustega seotud probleemidest (eriti noortega seoses).

Boonusena pakume sedakorda praktikumi: koolituse raames leiab aset ka temaatiline projektilabor.

Kahepäevasel koolitusel on võimalus nii oma meeskonnas kui teiste osalejatega koos mõelda ja arendada inimõiguste haridusega seotud projektiideid ja tegevusi.

Koolituse eesmärk:
1. Inspireeritud noorteliidrid ja noorsootöötajad, kes näevad vajadust ja enda vastutust inimõiguste teemadega koos tudengitega/noortega tegeleda.
2. Osalejate esitatud ja läbi viidud inimõiguste hariduse teemalised projektid.

Tasub märkimist, et koolituse toimumise ajastus jääb teadlikult hektilisse kooliaasta algusnädalasse. See aeg on valitud Erasmus+ projektide taotlusvooru tähtaja tõttu, milleks on 1. oktoober, kuna inimõiguste hariduse teemalised projektitaotlused on väga oodatud!

Ent koolitusest osavõtt pole seotud projektitaotluse esitamisega! Tulla võib ikkagi, las ideed
siis küpsevad, kui neil rohkem aega on tarvis.

Tähelepanu! Kohal on ka SANA töötajad, kes koha peal oma tagasisidega abiks. Laboris on ka näiteid juba tehtud projektidest, ikka inspiratsiooniks.

See on hea võimalus täiendada oma teadmisi inimõiguste vallast, aga ka saada tagasisidet ja/või arendada välja oma projektiidee, ühiseid algatusi planeerida tiimiga ja teiste huvilistega.

Tulge julgesti!