Noored käisid esivanemate jälgedes
Narva Soldino Gümnaasiumi ja Rapla Vesiroosi Kooli noortekohtumine “Esivanemate jälgedes” 6.-8. klassidele toimus 4.-9. juunil. Soldino õpilased said õppida eesti keelt ja sõbruneda Vesiroosi õpilastega.
Laager algas 4. juunil. Sellel päeval tulid laagrilised, seadsid ennast sisse ja hiljem tegime erinevaid tutvumismänge. Õhtul istusime kõik koos lõkke ääres ja rääkisime juttu.
5. juunil tegime usaldusmänge, et veel lähedasemaks saada. Peale usaldusmänge arutlesime gruppides Soldino ja Vesiroosi sarnasusi ja erinevusi. Kuna väljas oli umbes 31 kraadi siis pidime ennast jahutama ning läksime kõik koos rappa ujuma. Õhtul oli meil Playback, kus Soldino õpilased pidid järgi tegema eesti laule ja Vesiroosi õpilased vene laule. Päeval sai mängitud ka väga palju võrkpalli.
6. juunil oli meil külas Iti Jantra Metsamaa, kellega tegime erinevaid meeskonnamänge. Iti tegutses meiega terve päev. Pausidel mängisime võrkpalli nagu igal päeval. Kuna ka sellel päeval oli ilm väga kuum pidime minema rappa ujuma ja saime ka teha veesõda. Osad läksid ujuma Keava mõisa tiiki. Sinna sõitsime bussiga. Õhtu lõppes nagu ikka lõkke ääres istumisega ja suhtlemismängudega.
7. juunil oli meil külas Maili Metssalu, kellega tegime meeltemänge. Õhtul mängisime erinevaid mänge mida korraldasid Vesiroosi õpilased. Peale seda õpetasid Soldino õpilased kõigile origami meisterdamist. Päeval käisime ujumas Keava linnuse juures.
8. juunil käisime Raplas melumessil ja tutvustasime Soldino õpilastele Raplat. Peale seda olid meil olümpiamängud, kus iga võistkond tegi endale lipu. Võistlused toimusid suure vihma käes. Õhtul koristasime kõik koos laagri territooriumi, istusime lõkke ääres ja tegime kogu laagrist kokkuvõtte.
9. juuni oli kojusõidupäev.
Terve laagri tagasiside noorte poolt, toome välja kõik kirjapandu :
Laager oli kasulik selleks, et õppida vene ja eesti keelt, saada uusi sõpru, erinevaid kultuure tundma õppida ja tiimitööd arendada.
Laagri jooksul õpiti teisi kuulama, eesti ja vene keelt, tiimitööd, erinevaid mänge, erinevaid inimesi tundma, sotsialiseeruma ja elama looduses.
Laagri kõige paremad momendid olid ujumine, söömine, Itiga mängud, olümpiamängud, võrkpall, Rapla melumess, rabas käimine, õhtused istumised lõkke ääres, veesõda, magamine, teiste inimestega rääkimine ja Mailiga mängimine.
Laagri kõige nõrgemaid momente väga ei olnud, aga mõndadele lihtsalt ei meeldinud ilm, sääsed, telgis elamine ja mõned mängud.
Kui keegi teine oleks olnud selle laagri õpetaja oleks ta andnud rohkem vaba aega, rohkem suhtlusmänge Soldino ja Vesiroosi õpilaste vahel, rohkem võrkpalli, pikema laagri, laagri teisel ajal , sisustaks ka lõkke ääres istumisi ja rohkem meeskondlikke mänge.
Küsisime osalejatelt, et kas nad soovitaksid seda laagrit ka oma sõpradele ja mitte keegi ei vastanud ei.
Kirja pannud Karoli Unnuk ja Nora Riisenberg : Vesiroosi Kool 7.klass