Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Rahvusvaheline koolitus „The Power of Non Formal Education“

Kandideerimise tähtaeg: 02.09.2018 23:59

Programmi Erasmus+: Euroopa Noored noorsootöötajate õpiränne mitteformaalsest õppimisest, selle mõjust, printsiipidest ja meetoditest, mis aitavad luua jõustavaid kogemusi toetamaks noorte arengut sotsiaalsete tegutsejatena. Tegemist on juba traditsiooniks muutunud koolitusega, mis toimub 2-3 korda aastas ning mille heast tasemest ja vajalikkusest räägivad seal varem osalenud noorsootöötajad nii Eestist kui teistest Euroopa riikidest.

Õpiränne toimub 26. november – 1. detsember 2018 Belgiumis, Durbuy. Põhjalik inglise keelne lisainfo (sh koolitajate profiilid, päevakava) ja kandideerimisvorm on leitavad SALTO kodulehelt.

Koolituse mõjule sügavuse lisamiseks astutakse samm kaugemale kui klassikalistel koolitustel. Koolituse programm julgustab osalejaid ise vastutust võtma oma õpikogemuse eest ja ise panustama õppeprogrammi arendamisse. Selleks kaasab programm kogemuslikku õpet, refleksiooni, jagamist, teadmiste ülekannet ja võimalust panustada ise programmi väljatöötamisse. Täpsem info inglise keeles sh pax pack in ’downloads’ Pack Pax TC NFE Full 2018.pdf . 

Tähtis on arvestada järgmise ajaraamiga:

  • 1/ PRE-TRAINING IMMERSION (6 WEEKS BEFORE THE TC)
  • 2/ THE TRAINING COURSE (4 DAYS AND A HALF)
  • 3/ THE AFTER-TRAINING CONSOLIDATION (8 WEEKS): implementation of your action plan.

Kandideerima on oodatud kõik teemast huvitatud vähemalt 18-aastased noortevaldkonna tegijad, kes oskavad suhelda inglise keeles.

Reeglina on konkurss väga tihe, Eesti esindajate jaoks on kuni 2 kohta. Eelistame noorsootöötajaid kohalikest omavalitsustest, huvihariduse ja -tegevuste pakkujaid, koolitajaid, programmi „Noortekohtumised” projektitegijaid, kes:
– pole varem sihtasutus Archimedese noorteagentuuri (SANA) toel õpirändes osalenud;
– otsivad inspiratsiooni rahvusvahelise koostöö alustamiseks noortevaldkonnas (palun lisa konkreetne kirjeldus sooviavaldusele).

Kandideerimine

Ingliskeelse lisainfo ja elektroonilise kandideerimisvormi leiate SALTO kodulehelt.

Tähtaeg: 2. september 2018. Korraldajad teavitavad kandidaate konkursi tulemustest hiljemalt 19. septembril 2018.

Kandideerimiseks peate olema registreeritud SALTO kodulehe kasutajana. Pange tähele, kui taotlus on valmis ja vajutate nuppu „Save your application“, siis salvestab süsteem mustandi („This application is: draft“). Taotluse esitamiseks tuleb lisaks vajutada nuppu “Submit this application“. Vastasel juhul jääb taotlus esitama ning korraldajad seda ei näe.

Osalustingimused

Õpiränne toimub programmi Erasmus+: Euroopa Noored (ingl Erasmus+: Youth In Action) koolitus- ja koostöökava (TCA) raames, mille põhieesmärgiks on noorsootöötajate täiendkoolituse ja rahvusvahelise kogemustevahetuse toetamine.

  • Toitlustuse ja majutusega seotud kulutused katab korraldaja.
  • SANA eraldab õpirändes osalemiseks Erasmus+: Euroopa Noored programmi stipendiumi, mis katab reisi- ja kindlustuskulud. Stipendiumi eraldamiseks sõlmitakse leping, millega on tagatud ka ettemaks. Reisikorraldusega tegeleb stipendiumisaaja ise.
  • Osalustasu on 50 eurot. NB! Juhul, kui Teie õpirändes osalemist takistab midagi, mille osas saame ühiselt lahendusi otsida (sh osalustasu määr), siis andke meile sellest teada.

SANA rolliks on pakkuda Teile tuge ja anda nõu nii ettevalmistumisel enne õpirännet, kui ka järeltegevuste elluviimisel õpirände kogemuse järgselt.

Õpirände sisulistes küsimustes, sh õppetööle häälestumise ja õpirände järgsete plaanide tegemise osas, aitab Teid Anna Kuzina, (anna.kuzina@archimedes.ee; tel 697 9217).

Stipendiumi kasutamise ja lepinguga seotud küsimustes aitab Teid Triin Saulep (triin.saulep@archimedes.ee; tel 697 9223).