Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Ettetulnud ootamatustest saavad parimad mälestused

18-aastane Kristiina alustas oma Euroopa reisiga septembris ning hoog sai nii suur, et reisib veel senini. Oma kogemusloos jagab ta palju häid mõtteid ja soovitusi, kuidas enda DiscoverEU reisist maksimum võtta!

Kõik sai alguse artiklist, mida lugesin Facebookist. Uurisin mida DiscoverEU endast kujutab ja reaalselt visualiseerin, et septembris reisin Euroopas. Arutlesin vanematega ja nad olid nõus mind rahaliselt toetama. Samuti teadsin, et tahan külastada oma sugulasi Saksamaal, keda ma polnud kunagi kohanud. Olen alati tahtnud üksinda reisida ja antud võimalus oligi selleks, et seda teha.

Reis kulges plaanipäraselt. Külastasin kõiki kohti, kuhu algselt planeerisin minna. Aga finantsiliselt pidin vanematelt raha juurde küsima, sest ei arvestanud, et Euroopa linnade külastamine planeeritust kallim saab olema. Isegi kui rongipiletid olid tasuta, pidin enda taskust maksma kohapealse elamise, transpordi, söögi ning vaatamisväärsused. Õnneks hoidsin raha kokku sellega, et ööbisin sugulase juures ning kasutasin Couchsurfingut. Mitte ainult majutuse eesmärgil, vaid ka selleks, et kohalike inimestega tutvuda.

Reisi planeerimise juures oli kõige keerulisem valida sihtkohad – igale poole ei jõua ning panna kokku eelarve – kui palju kuhugile kulub. Samuti pidin valmis mõtlema, et kus ma saan ööbida. Samas teadsin, et kindlasti tuleb ette muudatusi, seega ei broneerinud ühtegi majutust ette – kõike tegin käigu pealt. Välja arvatud sugulaste ja sõbra juures ööbimine. Eestist kiireim tee Euroopasse on kindlasti lendamine, seega lendasin Saksamaale ja hiljem sealt tagasi. Lennupiletid on viimasel hetkel kallid, seega soovitan piletid minimaalselt kuu enne soetada. Kesk-Euroopas reisides kasutasin juba Flexipassi.

Parimad mälestused on alati koos sõpradega. Sattusime juhuslikult sõpradega Prahasse ühel ajal ja meil oli fantastiline aeg üheskoos. Tegime hommikuti joogat, kokkasime tervislikke pannkooke ning külastasime saunamaja, mis oli Prahas väga suur! Kusjuures mehed ja naised olid koos. Mulle tundub, et saun on populaarne ka teistes riikides. 

Õppisin, et alati kulub raha rohkem kui algselt plaanitud. Ettearvamatud kulud on paratamatud. Õppisin rohkem enda eest vastutama. Olen tunduvalt enesekindlam. Õppisin, kuidas erinevate inimestega eri riikidest suhelda. Ma lausa nautisin seda. Ära sea kõrgeid ootusi, pigem avasta kõike uudishimu ja põnevusega. Uni on oluline, maga end välja. Küsi abi kui on arusaamatusi. Inimesed on abivalmid. 

Üks must-go linn sinu reisist, mida soovitad kindlasti ka teistel 18-aastastel külastada. Ja miks?

Viin, Austria. 6 päeva 25-st olin seal. Mind võlus atmosfäär, arhitektuur, muusika, loodus ja see, et veetsin seal aega nelja tüdrukuga, kellega sain lähedalt tuttavaks ning tegime igasugu tegevusi üheskoos.

Iga 18-aastane noor võib saada osa DiscoverEU kampaaniast. DiscoverEU on Euroopa Liidu algatus, millega kingitakse 18-aastastele Euroopa Kodanikele tasuta Interrail rongipilet. Käimasolevas 2. voorus jagatakse laiali 12 000 reisipassi. Tahaksid osaleda või rohkem teada saada? Vaata siia: https://euroopanoored.eu/discovereu/vol2/