Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Esimene rahvusvaheline kogemus – BTM koolitus

Rahvusvaheline koolitus “BiTriMulti” (lühend BTM) toimus 9.-13. oktoobril Oslos ning seal oli 26 osalejat 22st erinevast riigist. BTM on suunatud noortega töötavatele inimestele, kes pole varem noortevahetust korraldanud andmaks selle kohta vajalikku infot.

 

Mina olen Merili Ginter ning mitmeid kordi olen uurinud pinnapealselt noortevahetuse korraldamise tingimusi ja selle organiseerimise peale mõelnud, kuid siis sellest ideest lahti lasknud. Ühel päeval vaatasin taas koolituste pakkumisi ning BTM jäi mulle silma just sellega, et see oli suunatud päris algajatele. Eelmisel aastal kandideerisin juba, kuid ei osutunud valituks – otsustasin sel korral uuesti proovida.

Saanud kirja õnnitlustega, olin väga üllatunud ja esmalt kergelt kohkunudki, sest mul polnud tol hetkel ühtegi rahvusvahelist kogemust. Võin nüüd aga kinnitada, et see kogemus oli suurepärane! Viie päeva jooksul tutvusin inspireerivate inimestega, omandasin hulganisti uusi teadmisi ning arendasin tohutult oma suhtlemis- ja koostööoskusi rahvusvahelisel tasandil.

Soovitan teistelgi igaljuhul sellistest võimalustest kinni haarata, need on seda tõeliselt väärt!