Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

“EuroPeers” koolitus Saksamaal, Bonnis

Bonnis, üsna Reini jõe ääres, toimus mai lõpus huvitav koolitus nimega „EuroPeers“. Kes nüüd lugejatest selle nime peale naerma hakkas, siis ega meiegi üldse ei imesta ja pahaks ei pane, aga koolitus ise pakkus palju enamat kui ainult nalja ja naeru.

EuroPeers on Saksamaal juba toimiv võrgustik neist noortest, kellel on seljataga rahvusvaheline kogemus – kas siis vabatahtliku teenistus, noortevahetus või midagi muud põnevat, ja seda programmi Erasmus+ (endise nimega Euroopa Noored) kaudu. Võrgustikus olevate noorte tahe on levitada infot ja oma kogemust, et teadmine erinevate võimaluste olemasolust aina rohkemate inimesteni jõuaks. Toimunud koolituse eesmärgiks oli kokku kutsuda sellise taustaga noored erinevatest Euroopa riikidest ja tutvustada neile Saksamaa EuroPeers võrgustikku ja ka ideed see nüüd  rahvusvahelisele tasandile viia.

Kokku sai meid 29 noort 7st erinevast riigist – Eesti, Saksamaa, Norra, Rootsi, Poola, Belgia ja Austria. Koolituse põhitegevus keskendus programmi lähemale tutvustamisele, sest enamus osalejatest olid tuttavad vaid vabatahtliku teenistusega. Põgus ülevaade anti ka YouthPassist ja palju infot saime rahvusvaheliste noorteorganisatsioonide kohta, kellega on alati võimalus koostööd teha. Inimesed olid põnevad, erineva taustaga ja nagu alati sellises mitmekesises rahvusvahelises seltskonnas suudeti kiirelt hea side kõigi osalejate vahel luua. Ametlikeks EuroPeers’ideks ristiti meid Reini jõe ääres mõnusa lõkketule paistel vahukomme grillides.

Et asi aga veelgi konkreetsem oleks, panime üheskoos koolituse lõpupäevadel paika ka väikese tegevusplaani. Loodi ka facebooki grupp, kus siiamaani aktiivne suhtlus toimub. Meie Eesti noored aga alustavad oma enda EuroPeers tegevusplaaniga augustikuus. Ideid oli koolitusel palju, hakkajaid noori oli palju ja nüüd jääb loota, et initsiatiivi ja energiat on ka paljuks.

IMG_9642