Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Idee45 möödus tegusalt

Selle aasta esimene Idee45 koolitus toimus 6.-8. märtsil Peetri põhikoolis. Koolitusel osalenud noored kirjeldavad koolitust:

Reede (1. koolituspäev)
Me tulime Idee45-le. Alguses tutvustasime end, see möödus lõbusalt. Tegime tervitusi erinevatest riikidest nagu Jaapan, Prantsusmaa jne. Hiljem oli õhtusöök (tatar kastmega). Sseejärel tutvusime edasi. Toimusid vestlusringid erinevatel teemadel (näiteks poliitika, kirjandus, sport jne) ja saime rohkem teada üksteise huvide kohta. Rääkisime ohtudest ning otsisime koolimajast avariiväljapääse, tulekustutite asukohti ja muud olulist seoses turvalisusega. Lühidalt õhtu läks hästi.

Laupäev (2. koolituspäev)
Hommik algas hommikusöögiga. Peale hommikusööki oli kaks sellist teemat, millest rääkisime: “Mis on projekt?” ja “Mis on noortekohtumine?” Rääkisime sellest, mis on üldse projekt, kuidas taotlust veel täpsemalt ja paremini koostada ja seejärel hakkasime ise oma projektidee kallal rühmadega tööle. Siis oli käes lõunasöök. Söök oli maitsev ja kõigile maitses. Peale lõunat töötasime ideedega. Toimus projektilaat, kus pidime leidma endale partneri(d) ehk tutvusime iga rühma projektiga. Õhtul oli kräu ja ka vaba aeg kus tegelesime sellega, millega tahtsime.

Pühapäev (3. koolituspäev)
Viimane päev algas juba varakult – kell 8. Kuna paljud koolitusel osalenud leidsid endale sõbrad alles 2.päeva jooksul, siis paljud ei olnud jõudnud õigel ajal magama ning olid hommikul väga väsinud nägudega. “Idee 45 võiks kauem kesta, sest tahaks sõpradega koos aega veeta” sõnas üks koolitusel osalejatest. Peale hommikusööki mängisime kõik koos toolimängu aga ainult väikse kiiksuga. Sellel päeval oli ainult loeng ja projekti ettevalmistus, seega oli lühike päev. Seejärel tegime kõik koos tagasisideringi ja läksime asju pakkima ja ka sööma. Ning peale lõunat lahkusime rõõmsalt oma koduteele. “Väga kurb, et Idee 45 juba läbi on- oleks tahtnud, et see kestaks kauem” kuulsime intervjuurimise käigus noortelt.

Ühesõnaga oli väga põnev, tegevusterohke ja hariv 3 päeva. Kindlasti soovitame kõigile Idee45-l osaleda, kellel vähegi soovi.

By: Andero Ojamets & Helianora Arusoo