Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Nadya: “Mõte luua projekt oli minu jaoks väga motiveeriv, aga mul polnud õrna aimugi, kust alustada”

Mul oli hirm ülikooli lõpetades, et minu õppimine on läbi väga pikaks ajaks. Muidugi on võimalus alati edasi õppida magistratuuris ja siis omandada juba doktorikraad, kuid ma tundsin, et minu tervis ja keskendumine ei ole valmis taas üheks intensiivseks lugemiseks ja eesseede kirjutamiseks. Aga tean, et mulle meeldib ikkagi õppida. Professionaalsed koolitused on kallid ja intensiivsed, need toimuvad kindlal ajal aastas ning selle aasta alguses ei kõnetanud need mind üldse.

Otsides praktikavõimalusi noorsootöös ja Erasmus+ seotud projekte, märkasin peagi Continuous Action MTÜ võimalusi. Ma kirjutasin neile kirja ja juba järgmine päev olin kutsutud kontorisse külla. Kohtumisel kuulsin uusi sõnu nagu Euroopa Solidaarsuskorpuse projektid, Euroopa Noored ja rahvusvahelised võimalused. Avastades seejärel vabatahtliku töö võimalusi ESK noorteportaalis, olin oma tuleviku pärast põnevil. Kujutasin juba ette, mis ma võiks teha ja teadmine, et see võimalus on mulle kättesaadav, kuni saan 30 aastaseks, annab mulle vabaduse ja lootuse, et tulevikus saan kogeda ka vabatahtlikku teenistust välismaal.

Kuidas ma leidsin Continuous Action MTÜ ja mis inspireeris mind osalema vabatahtlikus teenistuses?

Ma olin kuulnud Erasmus+ projektidest ning mitmetest projektikirjutamise võimalustest, mis toetavad kohalikku eluolu, keskkonda või loovad rahvusvahelisust. Mõte luua projekt, mis võib rikastada ja harida inimesi, oli minu jaoks väga motiveeriv, aga mul polnud õrna aimugi kust alustada.
Peale esimest kirja ja kohtumist Continuous Actionis sai mulle selgeks, et saan vabatahtlikuna oma ideid proovida ellu viia. Üheks ideeks, mis mulle välja pakuti, oli rahvusvaheline projektikirjutamise väljakutse, millest sai ka minu päris esimene ülesanne. Selle raames tutvusin mitme välisvabatahtlikuga, kel olid minuga sarnased eesmärgid. Kirjutasime koos ühe ökoteemalise noortevahetuse, mida loodame juba suvel Prantsusmaal ellu viia. Olenemata sellest, kas seda rahastatakse või mitte, oli see väga hea kogemus, mis andis mulle arusaama ja jõu edaspidiseks mõista, kuidas projekte kirjutada.

Pärast projekti kirjutamise kogemust soovisin jääda kontorisse ja omandada rohkem administratiivset kogemust, et mõista, kuidas kommunikatsioon, sotsiaalmeedia ja projekti koordineerimine toimivad. Continuous Action juures sain kasutada oma loovust ja ideid visuaalide loomiseks, mis loodetavasti tõstavad teadlikkust nendest võimalustest. Õppisin nägema sotsiaalmeediat ka ühe nähtavuse tööriistana, kuigi see polnud üldse nii lihtne ja võttis ikka aega enne, kui sain aru kuidas üks MTÜ seda enda kasuks saab kasutada. Samuti pakkus projekti jooksul mulle väljakutset avalik esinemine gümnasistidele, mille raames õppisin esitlusi läbi viima.

Nüüd, kui mu siseriiklik vabatahtlik teenistus on äsja lõppenud, tunnen end palju enesekindlamana, elevil ja motiveeritumalt, et võtta vastu uusi väljakutseid ja kirjutada teisigi projekte. Loodan ka leida töö, mis toetaks juba minu omandatud oskusi, mis sellest projektist sain.