Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

“One 2 One” koolituskogemus Ungaris

Koolitus „ONE 2 ONE“ supporting learning face-to-face toimus 28. jaanuarist kuni 1. veebruarini Ungaris, Budapestis. Koolituse käigus õpiti, kuidas toetada noore õppeprotsessi üks-ühele suhtluses ning muid praktilisi kuulamise ja noore toetamise oskuseid.

Enne koolitust said kõik osalejad võimaluse vestelda koolitajatega Skype’i vahendusel. See oli minu jaoks esmakordne võimalus suhelda koolitajatega juba enne koolituse algust. Koolitajad said selgust osalejate vajadustest ning osalejad informatsiooni, mis toimuma hakkab. Kohale jõudes polnudki nii hirmus, sest vähemalt üks inimene oli juba tuttav.

Viiepäevase koolituse jooksul käidi läbi mitmed teemad. Esimesel päeval keskendusime uudishimule – kuidas üldse äratada endas huvi teiste inimeste vastu? Lisaks sellele kaardistasime oma aktuaalseid probleeme töökeskkonnas, vajadusi ning ootusi. Päeva teises pooles võtsime luubi alla erinevad õppimise strateegiad ning joonistasime enda õppimise jõe.

Learning river ehk õppimise jõgi

Learning river ehk õppimise jõgi

Teisel päeval jätkasime õppimise teemaga. Rääkisime sisemisest valmisolekust ja reflektsioonist. Seejärel leidsime erinevaid elemente, mis aitavad luua õppimist toetavat suhet. Kolmandal päeval õppisime aktiivset kuulamist ning hinnangutevaba jälgimist. Neljandal päeval läks asi praktilisemaks. Kõigepealt harjutasime tagasisidestamist ning seejärel katsetasime erinevaid tööriistu ja meetodeid, mida toetava suhte loomisel kasutada. Viiendal ja viimasel päeval vaatasime enda sisse ning reflekteerisime õpitut. Panime kirja, et mis peab tegema selleks, et mitte läbi põleda, et teaksime, mida vältida.

 

Esimese päeva õhtul toimunud inspiratsioonipeo jaoks meisterdasid osalejad endale inspireerivad mütsikesed. Tol hetkel ma veel ei teadnud, kui hästi see müts kogu ülejäänud nädalat iseloomustab.

 

Olen varasemalt osalenud mitmel Erasmus+ koolitusel, kuid ükski neist ei saa ligilähedalegi sellele tundele, mida see koolitus minus tekitas. Koolituse lõpuringis viimaseid sõnu öeldes nutsid nii osalejad kui ka koolitajad. See koolitus andis mulle juurde väga palju praktilisi oskuseid ning tööriistu, mis aitavad mul muuta oma tööd tõhusamaks. Ent palju olulisem on koolitusejärgne inspiratsioonipuhang. Ma olen palju enesekindlam ning väga motiveeritud õpitud oskuseid oma töös kasutama.