Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Projekti koordinaatori õppetund – pidada SKYPE vestlusi rohkem!

Noortevahetuse projektitegija Riin ei osanud ette näha, et projekti partneritega ettevalmistava kohtumise ehk APV  (Advanced Planning Visit) korraldamine võib üsna keeruline osutada. Kõik tundus olevat kokku lepitud (projekti taotluse kirjutamise ajal). Oli selge ettekujutus kes-kellega-millal APV-le tuleb, aga kahjuks tuli välja, et meili teel suheldes võib palju infot segaseks jääda ning arusaamatused tekkida.

Riin soovitab: olen õppinud antud olukorrast, et APV kuupäevad tuleb partnerite jaoks väga selgeks teha ning vältida arusaamatusi sellega, et juba varakult selgeks teha, kes saab osaleda nendel kuupäevadel ning ühiselt leida sobivad kuupäevad. Hilisemad muudatused tekitavad liigset stressi ning segadust.

Listening

NB! kui mingil põhjusel ei saa grupiliidrid kohtumisele tulla, siis võimaldage neil SKYPE vahendusel osaleda!

LISAINFO: ärge jätke kasutamata head võimalust korraldada projekti ettevalmistav kohtumine (APV ehk advance planning visit), et oma partneritega enne projekti näost näkku kohtuda ja projektitegevused üheskoos põhjalikult läbi mõelda. Seda me soovitame soojalt, kuna kogemus näitab, et sellest on ühe hea projekti korraldamisel palju abi. Ettevalmistav kohtumine on lühike – see saab kesta kuni 2 päeva ja sellest saab osa võtta 1 kuni 2 grupiliiget igast projektis osalevast riigist: kahe osaleja puhul peab üks ettevalmistaval kohtumisel osaleja olema kindlasti projektis osalev noor. Loe edasi.