Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Sheryli vabatahtliku lugu: Iga uus kogemus õpetab midagi vajalikku

Sheryl oli 2020. a. suve lõpus ja sügise alguses 2-kuud vabatahtlik MTÜ Põhjala tehases, Tallinnas. Uutmoodi vabatahtlik teenistus ehk siseriiklik teenistus sai Sherylile tuttavaks alles projekti tutvustaval esmakohtumisel. Vabatahtliku teenistuse projekti toimumist toetas tugiorganisatsioon Continuous Action.

Kogemusloo Sheryliga pani kirja Tallinna Ülikooli tudeng Katarina Kaldoja ELU aine „Unified Actions“ raames.

Miks valisid siseriikliku teenistuse? Millisest infoallikast avastasid sellise võimaluse?

Avastasin võimaluse minna Põhjala tehasesse vabatahtlikuks läbi Facebooki grupi „Lahedad vabatahtlikud“, mille postitus mulle pealehele ilmus. Kuna olin ka varasemalt vabatahtlikuks käinud ja leian, et see on alati toredaks kogemuseks uute inimeste seltsis, siis otsustasin kandideerida. Juhtus nii, et tegemist oli siseriikliku teenistusega, sellest sain aimu alles projekti tutvustaval esmakohtumisel Põhjala tehases. Sel hetkel oli mul ka piisavalt palju vaba aega, tahtmist ja motivatsiooni osaleda ning osutusin valituks.

Kuidas nägi välja teenistusele minekule eelnev protsess? Kuidas valmistasid end ette?

Nagu eelnevas vastuses mainisin, toimus esmalt tutvustav infotund, kus räägiti projektist lähemalt, ootustest vabatahtlikele ja Continuous Action rollist. Lisaks saime gruppides teha väikse ajurünnaku Põhjala tehases korraldatava raames ning iseend tutvustada.
Lepinguga tutvusin lähiajal Continuous Actioni kontoris, kus sain veel lisainfot siseriikliku teenistuse kohta ning algusajaks sain valida mulle parima kuupäeva. End rohkem kuidagi ette otseselt ei valmistanudki, pigem jäin tulevasi väljakutseid huviga ootama.

Mida on vabatahtlik teenistus sulle pakkunud? Kuidas see arendas su oskusi ja teadmisi?

Vabatahtlik teenistus viis mind kokku erineva taustaga ettevõtlike inimestega, kelle poole ka tulevikus vajadusel alati pöörduda saan, esitas erinevaid väljakutseid näiteks ürituskorralduse ja kodulehe loomise vallas ning avas telgitaguse mittetulundusühingu suurprojekti läbiviimise protsessi maailma.

Kuidas hindad oma teenistust Põhjala tehases?

a. Kas sind toetati piisavalt? – Toetus oli igal juhul olemas.
b. Kas sul oli keegi kelle poole pöörduda? – Jah!
c. Kas su tööl oli selge siht/plaan? – Selget plaani ei olnud. Sellest räägiti ka kohe algul, et Põhjala tehases on pisut kaootiline tegutsemisviis. Tuleb ise vabal hetkel pealehakkaja olla ja abi pakkuda. Ülesanded tulid jooksvalt, aga neid oleks võinud isegi rohkem olla ja suur osa plaane olid suunatud tulevikku (mis kõik kahjuks läbiviimiseni selle 2-kuu jooksul ei jõudnud). Põhjala tehases oli mitmeid inimesi, kes olid ka ise tehases vabatahtlikud ja ühist aega oli raske tegutsemiseks alati leida.

Kas ja miks soovitaksid siseriiklikku vabatahtlikku teenustust oma sõbrale/tuttavale? Millise soovituse annaksid kaasa?

Soovitaksin siseriiklikku vabatahtlikku teenistust igaühele, kes vähegi huvitatud on, sest see viib kokku uute inimestega, annab juurde julgust ja pealehakkamist ning üleüldises võtmes arvan, et iga uus kogemus õpetab midagi vajalikku. Annaksin kaasa soovituse haarata kinni igast võimalusest, sest teenistus kestab ainult teatud aja ja sellest ajast tuleks võtta maksimum.

Sheryl osales lühiajalises siseriiklikus vabatahtliku teenistuse projektis “Unified Actions”. Projekti rahastab Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse Agentuur Euroopa Solidaarsuskorpus programmi vahenditest.