Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Virumaa Viikingid – rollimängudest lauamängudeni

Juba enam kui kolm aastat tegutseb Tammiku rahvamajas rollimängude klubi Virumaa Viikingid, samuti sõjamängu airsofti ühing Einherjar.

Nende klubide tegevuses osalevad noored ja täiskasvanud, kes sõidavad kokku praktiliselt tervest maakonnast. Mööduv aasta oli osalejate jaoks päris põnev, kuna nad mitte ainult ei teinud vehklemistrenni ja mänginud sõjamänge, vaid tegelesid loomingulise tegevusega, käisid matkadel, külastasid temaatilisi üritusi erinevates Eestimaa nurkades ja korraldasid Ida-Virumaa esimest anime– ja geek-kultuuri festivali AniMeet.

Aasta algas hea uudisega, kuna Virumaa Viikingitel õnnestus saada rahalisi vahendeid Euroopa Solidaarsuskorpuselt. Korpus on Euroopa Liidu programm, mille eesmärgiks on kohalikke probleeme lahendavate noortealgatuste toetamine. Selle programmi raames on noortel võimalus töötada ja lüüa vabatahtlikuna kaasa erinevates projektides, seda nii kodumaal kui ka piiri taga.

Viikingite eesmärgiks on pakkuda rohkem võimalusi veeta vaba aega noortele, kes mingil põhjusel ei saa või ei soovi osaleda tavapärastes huviringides. Projekti käigus parandati sprotliku mõõgavõitluse treeningute läbiviimise tingimusi ja soetati vajalikku varustust klubi tegevuste läbiviimiseks. Siiski kõige olulisem oli, et klubil tekkis uusi sõpru erinevate ühiskondlike organisatsioonide ja asutuste näol, kes meie maakonnas tegutsevad.

Kuna meie sõjamänguks mõeldud ruum ei ole väga suur ja noored ei saanud seal käia nii tihti, kui nad oleksid tahtnud, siis otsustasime teha koostööd Oru noortega. Neid ühendas samuti airsoft ja selle eestvedaja Sergei Kalinin. Saime kahe klubi peale kokku suure kollektiivi, mille liikmeid kogunesid nädalavahetuseti mänge mängima ja juulis korraldasime koos Kurtnas laagri, kus viisime läbi erioperatsioone, millel oli palju osalejaid. Suvisest väljasõidust võtsid osa ka Narva noored klubist Noored Kotkad, kes tõid kaasa soojustatud telgid, nii et osalejatel polnud koos mitte ainult lõbus, vaid ka mõnus ja hubane.

Suve keskpaigas käivitas Virumaa Viikingid koostöös ühiskondliku organisatsiooniga Linnaprojektid reedesed lauamänguõhtud. Sellest osa võtnud õpilased ja täiskasvanud ei veetnud õhtuid mitte ainult tuntud lauamänge mängides, vaid tutvusid ka vähetuntud mängudega nagu Warhammer 40000 ja rollimänguga Dungeons & Dragons.

Hooaja lõpus tutvustasime kohalikele noortele koostöös meie koostööpartneritega kaardimängu Magic the Gathering ja viisime läbi Nerf-laskmismängu. Üritused olid menukad ja nendel osalenud ootavad iganädalaste ürituste jätkumist, mis viiakse läbi järgmise aasta jaanuaris. Suvise hooaja lõpp möödus anime ja geek-kultuuri tähe all. Klubi liikmed korraldasid Ida-Virumaal esimest korda toimunud animefestivali AniMeet. Üritus toimus Jõhvis augusti lõpus, vahetult enne õppeaasta algust. Tagantjärele on selle puhul isegi keeruline tuua välja, mis on märkimisväärsem – kas see, et noored korraldasid minifestivali iseseisvalt kõigest pooleteise kuu jooksul või see, et festivali külastas üle kahesaja Jaapani kultuuri armastava noore ja täiskasvanu, ning seda mitte ainult Ida-Virumaalt, vaid ka teistest Eestimaa paikadest. AniMeeti külastajatel oli võimalus ise aktiivselt festivalil osaleda: noorte kunstnike animestiilis joonistustest korraldati näituseid, initsiatiivikate noorte toel viidi läbi väike LAN-pidu ja lauamängude õhtu.

Praegu oleme agaralt otsimas toetajaid, et viia läbi järgmine AniMeeti festival, mis toimub veebruari lõpus. Minifestival sai juba väikese toetussumma riiklikust tugiüksusest Startup Estonia, kuid tahame lisaks leida sponsoreid, kes ei toetaks üritust niivõrd rahaliselt, aga muude ressurssidega festivali läbiviimise ajal. Virumaa Viikingid ja airsofti-mängijad Einherjarist on muidugi rõõmsad, kui klubidega liituks uusi aktiivseid Jõhvi elanikke. Meie juures pole võimalik treenida mitte ainult võitluslikku vastupidavust ja kiirust, vaid ka strateegilist mõtlemist, loogikat ja tahtejõudu, mida läheb vaja nii suurtes kui ka väikestes mängudes.