Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

30 riigi esindajad arutlevad Tallinnas vabatahtliku töö tuleviku üle

Vahetult peale XII noorte laulu- ja tantsupidu kogunevad Tallinnas 30 riigi esindajad, et kolme päeva jooksul arutleda Euroopa vabatahtliku teenistuse tuleviku üle.

„Euroopa vabatahtlik teenistus on ühe EL poolt rahastatava võimalusena pakkunud 20 aasta jooksul nii noortele Euroopas kui väljaspool seda unikaalse rahvusvahelise kogemuse. Selle kaudu on kasvanud nii noorte kui neid vastu võtnud kohaliku kogukonna kultuuriteadlikkus kui noorte konkurentsivõime tööturul. Rohkearvuline osalejate hulk Tallinnas toimuval konverentsil annab kinnitust sellest, et teenistuse tuleviku vastu tuntakse suurt huvi kõikjal Euroopas,“ selgitas konverentsi korraldaja, SA Archimedese noorteagentuuri juht Reet Kost. 

3.-5. juulil Tallinnas toimuval Euroopa vabatahtliku teenistuse tulevikukonverentsil arutletakse selle üle, milline saab olema teenistuse tulevik sh kuidas mõjutab seda uue EL programmi “Euroopa solidaarsuskorpus” tulek, aga samuti seda, kuidas suurendada vabatahtliku teenistuse rolli ühiskonna ühtsuse kasvatajana, muuhulgas erineva taustaga ja vähemprivilegeeritud noorte teenistusse kaasamise kaudu. 

Delegatsioone on 30 riigist ja konverentsile oodatakse üle 150 osaleja. Lisaks Euroopa Liidu liikmesriikidele ka Euroopa Majanduspiirkonna, naabrus- ja partnerriikidest Albaaniast, Bosnia ja Hertsegoviinast, Jordaaniast, Marokost, Armeeniast ja Venemaalt.

Vabatahtliku tegevuse olevikust, tulevikutrendidest ja oma kogemusest kõnelevad konverentsil teiste hulgas Tallinn Music Weeki korraldaja Helen Sildna ja majandusekspert, ettevõtja ja rahvusvahelise spordivabatahtlike liikumise SCULT juht Ott Pärna. Konverentsil esineb ettekandega ka Londonis elav futuroloog ja kunstnik Adah Parris.

Euroopa vabatahtlik teenistus on osa Erasmus+: Euroopa Noored programmist, mida viib Eestis ellu SA Archimedes noorteagentuur. Eesti 18-30-aastastele noortele ja organisatsioonidele on teenistus avatud olnud aastast 2000. Selle aja jooksul on teenistuses osalenud üle 1100 noore Eestist. Teist sama palju välisriikide noori on panustanud oma aega ja energiat erinevate Eesti haridus, sotsiaaltöö, noorsootöö,  kultuuri ja keskkonnaorganisatsioonide tegevusse. Üle Euroopa on programmi kaudu saanud rahvusvahelise vabatahtliku teenistuse ja kultuurikogemuse üle 100 000 noore. 

Euroopa vabatahtliku teenistuse tulevikukonverentsi korraldab SA Archimedese noorteagentuur koostöös Saksamaa, Austria ja Prantsusmaa Erasmus+ noorteagentuuridega. Konverents kuulub Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ametlikku programmi.