Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

5 sammu, kuidas noorsootöö pärast kriisi jalule aidata

Koroonapandeemia ning teised viimastel aastatel maailma raputanud kriisid ei ole puutumata jätnud ka noorsootööd. Seetõttu tulid suvel kokku noortevaldkonnaga seotud otsustajad, praktikud ja uurijad, et leida praktilisi võimalusi noorsootöö taaselustamiseks üle kogu Euroopa.

Youth Work Recovery Conference’il osalenud enam kui 100 asjatundjat töötasid välja konkreetse viiesammulise tegevuskava, mis kutsub Euroopa noori, otsustajaid ja noorsootöötajaid tegutsema nüüd ja praegu.

Kava näeb ette:

  • Tagada noorsootöötajatele ja -asutustele juurdepääs rahastusele, millega valdkonda läbi kriisi aidata ning taastumist hoogustada;
  • Toetada noortele suunatud vaimse tervise teenuseid ja nende kättesaadavust;
  • Tugevdada noorsootöö infrastruktuure ja digitaalseid võimalusi;
  • Reformida ja säilitada noorsootöö rahastamist;
  • Töötada välja terviklik lähenemine noorsootööle.

Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse programmid on suurepärane vahend nimetatud valdkondades sammude astumiseks. Erasmus+ võimaldab noorsootöötajatel minna rahvusvahelisele õpirändele, korraldada noortevahetusi, panustada aktiivselt ühiskonnaellu noorte osalusprojektide näol ja Euroopa Solidaarsuskorpuse kaudu on võimalik minna vabatahtlikku teenistusse või luua teenistuskohti ning teha solidaarsusprojekte, millega oma kogukonna elus muutust luua.

Teisalt panustab agentuur ka ise aktiivselt noorsootöötajate koolitamisse ja harimisse. Meie kaudu jõuavad noorsootöötajateni nii rahvusvahelised kui ka kohalikud koolitusvõimalused, me loome noorsootöötajatele ruumi mõtete ja kogemuste vahetamiseks ning nende seas küünarnukitunde tekkimiseks.

Oktoobris korraldab agentuur rahvusvahelise noorsootöötajate konverentsi “Becoming a Youth Worker”, mis toob kokku nii ülikoolide esindajad, kes noorsootöö tasemeõppe eest head seisavad, noorsootööalase täiendõppekorraldajad, koolitajad ja otsustajad, et sellele teemale valgust heita ja arutada, kuidas noorsootöötajate haridus ja koolitust asjakohasemaks muuta.

 

Selline on meie plaan. Aga mida saate teie teha?

Kutsume kõiki noori, noorsootöötajaid ja noortevaldkonnas tegutsevaid organisatsioone Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse projektidega muutust looma, noorsootöö kvaliteeti tõstma  ja panustama ühiskonna probleemide lahendamisse. Järgmine taotlustähtaeg on juba 4. oktoobril, kuid kui selleks ajaks projekti valmis ei jõua, avaneb uus võimalus järgmise aasta alguses.

Samuti on nii noored kui ka noorsootöötajad oodatud osalema agentuuri koolitustel ja üritustel, näiteks aasta lõpus toimuval noortevaldkonna projektitegijate kokkutulekul, mis on loodud kogukonnatunde tekkimiseks ja ühiste murede-mõtete jagamiseks. Just seal saame õlg õla kõrval leida lahendusi, kuidas meie saame omalt poolt noortevaldkonna kriisijärgsele taastumisele kaasa aidata. Kõikide agentuuri üritustega saad end kursis hoida meie kodulehe vahendusel.