Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Austraalia eksperdid tutvuvad esmakordselt Eesti noorsootööga

16.-17. juunil 2014 toimub Tallinna Ülikoolis rahvusvaheline noorsootöö-hariduse kvaliteedile keskenduv seminar, millest võtavad osa Eestis kahenädalasel visiidil viibivad Austraalia noorsootöö õppejõud, noorteuurijad ning noorsootöötajad, samuti eksperdid Ühendkuningriigist ning Iirimaalt.

Seminar “Improving the Effectiveness of Youth Work Through High-Quality Youth Work Education” toob 10.-21. juunini ajaloos esmakordselt Eestisse Austraalia noortevaldkonna eksperdid. “Austraalial on mitmekümne aasta pikkune kogemus noorsootöötajate koolitamisel erinevatel haridustasemetel, sealjuures riskinoortega töötavate spetsialistide ettevalmistamisel ning kvaliteetsete noorteuuringute läbiviimisel. Eesti noorsootöötajad on olnud küllaltki priviligeeritud, kuna võimalusi õppida teiste Euroopa riikide noorsootöö korraldusest on olnud üpris palju.

Väljaspool Euroopat toimuvast on aga Eesti noorsootöötajate teadmised piiratud ning kontakte seni olnud vähe” põhjendas visiidi korraldaja ja MTÜ Noortepoliitika Keskus juhatuse liige Martti Martinson visiidi märgilist tähtsust. Martinsoni sõnul on peamiseks põhjuseks, miks on eestlastel just Austraalialt palju õppida nende pikaajaline kogemus riskinoortele suunatud noorsootöö elluviimisel, paindliku noorsootöötajate tasemekoolitussüsteemi olemasolu nii kutse- kui kõrghariduse tasandil ning inimõigusi noorsootöö peamiseks alustalaks pidav noorsootöö kontseptsioon. “Austraallased ei tule aga kindlasti Eestisse vaid õpetussõnu jagama – on asju, mis on Eesti noortevaldkonnas pareminigi, kui Austraalias – näiteks noorsootöö õiguslik raamistik, noorte osaluskogud ning teadvustatud mitteformaalne õppimine noorsootöös” lausus Martinson.

Kaheksaliikmeline delegatsioon külastab kahe nädala jooksul noorsootööasutusi, kohalikke omavalitsusi, noortevaldkonna katusorganisatsioone, ülikoole, Riigikogu, lasteombudsmani, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti Noorsootöö Keskust ning teisi institutsioone. Tallinna Ülikooli Pedagoogilise Seminari direktori Silver Pramanni sõnul loodetakse visiidist ja seminarist ka pikemaajalisemat kasu Eesti noortevaldkonnale: “Loodame, et Austraalia ekspertide panus ühise koostööprojekti elluviimisse ning noorsootöö eriala õppekavade edendamisse Eestis saab olema pikemaajalisem. ” ütles Pramann.

Visiiti korraldab MTÜ Noortepoliitika Keskus koostöös Tallinna Ülikooli Pedagoogilise Seminari,  Eesti Noorsootöötajate Ühenduse ning Victoria Ülikooliga Melbourne’is. Visiiti toetavad Eesti Noorsootöö Keskus, Hasartmängumaksu Nõukogu ning Tallinna Ülikool.

Lisainfo:
Martti Martinson
MTÜ Noortepoliitika Keskus
juhatuse liige, visiidi korraldaja
E-post: martti.martinson@eesti.ee
Tel: +37256151626