Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

#DiscoverEU jagab taas tasuta reisipasse!

Oled 18–20aastane Euroopa noor ning valmis seiklusteks?

Kui jah, siis DiscoverEU on just sulle!

DiscoverEU on Euroopa Liidu algatus, mis annab 18-aastastele Euroopa noortele võimaluse rongiga reisides Euroopat avastada. Alates 2018. aasta juunis toimunud esimest voorust on tasuta piletid võitnud juba pea 70 000 noort ning nüüd on ka sinu võimalus!

Kandideerimine avatakse 12. oktoobril 13:00 ning kestab 26. oktroobrini (13:00). Kandideerida saate Euroopa Noorteportaalis.

Kasuta seda võimalust, et kogeda liikumisvabadust, avastada Euroopa kultuurilist mitmekesisust, leida uusi sõpru ning kõige tulemusena – avastada iseennast!

Selles voorus saavad erandkorras kandideerida ka need noored, kes oleksid saanud seda teha 2020. aasta kahes voorus, mis COVID-19 pandeemia tõttu ära jäeti. See tähendab, et kandideerida saavad need noored, kes on sündinud ajavahemikus 1. juuli 2001 (k.a) – 31. detsember 2003 (k.a).

Kes saavad kandideerida?

Saad kandideerida, kui:

  • oled sündinud ajavahemikus 1. juuli 2001 (k.a) kuni 31. detsember 2003 (k.a);
  • oled reisipileti saajana väljavalimise ajal (mis toimub eeldatavasti 2022. aasta jaanuaris) ühe Euroopa Liidu liikmesriigi kodanik;
  • oled märkinud veebipõhises kandideerimisvormis õige isikutunnistuse või passi numbri.

Kui osutud väljavalituks, saad reisida vaid siis, kui:

  • alustad oma reisi riigis, mis on sinu reisipileti saajana väljavalimise ajal Euroopa Liidu liikmesriik;
  • kavatsed reisida minimaalselt ühe päeva ja maksimaalselt ühe kuu;
  • kavatsed reisida ajavahemikus 1. märts 2022 (esimene väljasõidukuupäev) ja 28. veebruar 2023 (viimane tagasisõidukuupäev);
  • kavatsed reisida vähemalt ühte välisriiki, mis on sinu reisipileti saajana väljavalimise ajal Euroopa Liidu liikmesriik;
  • oled nõus saama DiscoverEU saadikuks.

Pane tähele: kui oled varasemalt DiscoverEU raames reisinud, ei saa sa selles voorus enam uuesti kandideerida.

Võistlusel DiscoverEU on oodatud osalema ka erivajadustega noored. Neile jagatakse teavet ja nõuandeid ning võidakse katta ka mõningad erivajadustega seotud kulud (kaasasolev isik, nägemispuudega kandidaadi juhtkoer jne).

Reisida saab ka koos sõpradega

Kandideerida saab nii üksi kui ka grupina (kuni 5 liiget). Gruppide puhul tuleb teil määrata üks grupiliider. Grupiliider täidab kandideerimisvormi, osaleb viktoriinis ja vastab viimasele otsustavale küsimusele. Iga grupp saab oma koodi, mida kasutades registreerivad ka teised tiimiliikmed enda avalduse. Kõik grupiliikmed peavad olema samuti 18-aastased.

Millal ja kuidas kandideerida?

Kandideerida saab Euroopa Noorteportaalis alates 12, oktoobrist kl 13.00 kuni 26. oktoobrini kl 13.00.

Kandideerimiseks pead esitama oma isikuandmed ja andma meile kavandatava reisi kohta rohkem teavet. Samuti pead vastama viiele valikvastustega viktoriini küsimusele, mis käsitlevad Euroopa kultuuri ja mitmekesisust ning noortele suunatud Euroopa Liidu algatusi. Viimasena pead vastama viigiküsimusele, mis võimaldab Euroopa Komisjonil kandideerijaid järjestada juhul, kui neid on liiga palju. Kandideerimiseks pead klõpsama nupul „Kandideeri nüüd“, mis ilmub lehekülje paremasse ülanurka siis, kui kandideerimisperiood avatakse.

Mis saab Sinu ülesandeks?

Saades DiscoverEU Saadikuks, on sinu ülesandeks jagada oma reisikogemusi läbi sotsiaalmeedia või esitlusega oma koolis või kodukohas. Kui oled saanud saadikuks, siis ühine kindlasti ka DiscoverEU Facebooki grupiga!

Rohkem infot DiscoverEU algatuse kohta Euroopa Noorteportaalis