Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

#DiscoverEU jagab tasuta reisipasse!

Oled 18aastane Euroopa noor ning soovid ringi seigelda?

Kui jah, siis DiscoverEU on just sinu jaoks!

Erasmus+ egiidi all tegutsev DiscoverEU jagab selle aasta esimeses voorus noortele eurooplastele 35 000 tasuta reisipassi, millega saab rongiga läbi sõita terve Euroopa, õppida tundma kultuuripärandit, kogeda uut, harjutada keeli ning kohtuda erinevate inimestega. Kandideerida saab Euroopa Noorteportaalis alates 7.aprillist kl 13.00 kuni 21. aprillini. 

Lisaks reisipassile saavad noored ka sooduskaardi, mis on abiks toidu, majutuse, kohaliku transpordi, kultuuri, spordi ja muude kulutuste eest tasumisel.

Kes saavad kandideerida?

Saad kandideerida, kui:

  • oled sündinud ajavahemikus 1. juuli 2003 kuni 30. juuni 2004 (k.a);
  • oled reisipileti saajana väljavalimise ajal (mis toimub eeldatavasti 2022. aasta mais) ühe Euroopa Liidu liikmesriigi kodanik;
  • oled märkinud veebipõhises kandideerimisvormis õige isikutunnistuse või passi numbri

Võistlusel DiscoverEU on oodatud osalema ka erivajadustega noored. Neile jagatakse teavet ja nõuandeid ning võidakse katta ka mõningad erivajadustega seotud kulud (kaasasolev isik, nägemispuudega kandidaadi juhtkoer jne).

Kui osutud väljavalituks, saad reisida vaid siis, kui:

  • alustad oma reisi riigis, mis on sinu reisipileti saajana väljavalimise ajal  Euroopa Liidu liikmesriik;
  • kavatsed reisida minimaalselt ühe päeva ja maksimaalselt ühe kuu;
  • kavatsed reisida ajavahemikus 1. juuli 2022 (esimene väljasõidukuupäev) ja 30. juuni 2023 (viimane tagasisõidukuupäev);
  • kavatsed reisida vähemalt ühte välisriiki, mis on sinu reisipileti saajana väljavalimise ajal  Euroopa Liidu liikmesriik;

Võitjatega võetakse mõni nädal peale kandideerimise lõppu ühendust e-posti teel. Ei maksa pead norgu lasta, kui õnn kohe ei naerata: kõiki osalejaid hoitakse ootenimekirjas ja nendega võetakse piletite vabanedes ühendust. Kui ka siis ei lähe õnneks, on Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse programmidel veel hulgaliselt võimalusi maailma avastamiseks, näiteks noorte osalusprojektid, õpiränne, praktika välismaal ja palju muud.

Kõik reisipassiga noored kogutakse kokku ühte Facebooki rühma, mille kaudu saab end üksteise seikluste ja soovitustega kursis hoida, ühiseid kohtumisi korraldada ning reisiplaane sättida.

Reisida saab ka koos sõpradega

Kandideerida saab nii üksi kui ka grupina (kuni 5 liiget). Gruppide puhul tuleb teil määrata üks grupiliider. Grupiliider täidab kandideerimisvormi, osaleb viktoriinis ja vastab viimasele otsustavale küsimusele. Iga grupp saab oma koodi, mida kasutades registreerivad ka teised tiimiliikmed enda avalduse. Kõik grupiliikmed peavad olema samuti 18-aastased.

Millal ja kuidas kandideerida?

Kandideerida saab Euroopa Noorteportaalis alates 7.aprillist kl 13.00 kuni 21. aprillini.

Kandideerimiseks pead esitama oma isikuandmed ja andma meile kavandatava reisi kohta rohkem teavet. Samuti pead vastama viiele valikvastustega viktoriini küsimusele, mis käsitlevad Euroopa kultuuri ja mitmekesisust ning noortele suunatud Euroopa Liidu algatusi. Viimasena pead vastama viigiküsimusele, mis võimaldab Euroopa Komisjonil kandideerijaid järjestada juhul, kui neid on liiga palju. Kandideerimiseks pead klõpsama nupul „Kandideeri nüüd“, mis ilmub lehekülje paremasse ülanurka siis, kui kandideerimisperiood avatakse.

Mis saab Sinu ülesandeks?

Saades DiscoverEU Saadikuks, on sinu ülesandeks jagada oma reisikogemusi läbi sotsiaalmeedia või esitlusega oma koolis või kodukohas. Kui oled saanud saadikuks, siis ühine kindlasti ka DiscoverEU Facebooki grupiga!

Rohkem infot DiscoverEU algatuse kohta Euroopa Noorteportaalis. 

Mida ütlevad juba osalenud?

Markus, kes käis 2018. aasta septembris Ungaris, Horvaatias, Sloveenias, Saksamaal ja Hollandis:

Berliinis kogesime aastaaegade vahetust- poole päeva pealt muutus ilm 31-kraadisest suvest 13-kraadiseks ja tuuliseks sügiseks. Seal kohtusime ka Couchsurfingu abil ühte endist Tartu Ülikooli tudengit, kes meile kohalikku elu tutvustas ning viis meid oma sõpradega välja. See õhtu on mu selle reisi üks helgeim mälestus.

 

2019. aastal üksi Euroopas reisinud Johanna:

Tulevastele seiklejatele soovitan kõhklustele vaatamata siiski teele asuda ning ausalt, üksi reisimine pole üldse nii hirmus! Uute vestluste algatamine on üllatavalt lihtne – inimesed on valdavalt ilusad ja head! – ning erinevate olukordade iseseisvalt lahendamine muudab enesekindlamaks.

 

2021. aastal DiscoverEUga Euroopas käinud Andreas:

Sattusin DiscoverEU programmi tegelikult täiesti juhuslikult, kui nägime sõbraga sotsiaalmeedias nende reklaami. Mõtlesime, et miks mitte õnne proovida, ehk veab. Teade võidust tuli suure üllatusena, kuna arvasin, et võimalus niivõrd paljude osalejate seast väljavalituks osutuda on väga väike. Olin juba varasemalt mitmeid kordi erinevaid välisriike külastanud nii sõprade kui ka tuttavatega, mistõttu ei osutunud rongireisi planeerimine niivõrd keerukaks.

 

Oma reisiseiklusel kümmet riiki külastanud Stella:

DiscoverEU programmi avastasin ma täiesti juhuslikult Facebookist ning 2018. aasta sügisel otsustasingi ma julguse kokku võtta ja programmi kandideerida. Tookord ma kahjuks valituks ei osutunud, seega proovisin uuesti 2019. aasta kevadel. Kui esimesel korral kandideerides püüdsin olla võimalikult põhjalik ja korrektne, siis teisel korral kandideerimine toimus täiesti spontaanselt, läbi mõtlemata ja võidule üldse mitte lootes. DiscoverEU rongipassi võitjaks osutusingi aga justnimelt peale teise vooru lõppu. See on ehtne näide sellest, kuidas mitte kunagi ei tasu alla anda ja kõik peab lõpuks minema nii, nagu minema peab. /…/  Peale väljavalituks osutumist liitusin Facebookis suure ühisgrupiga, kuhu olid kokku koondatud kõik DiscoverEU programmi saadikud üle Euroopa. See tegi asjaajamise kindlasti kergemaks, sest grupis jagatud probleemid, reisinipid ning muljed aitasid reisiks paremini ette valmistuda. Just sellest grupist leidsin omale ka reisikaaslased – Leedu tüdrukud Gabija ning Vejune ja Poola tüdruku Malgorzata.