Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

EAYW – uuring innovatsioonist noorsootöös

Esimesel Euroopa Noorsootöö Akadeemia (European Academy on Youth WORK – EAYW) üritusel 2019 aastal esitletud mitmesugused praktikaid peegeldasid noorsootöö innovaatilisust Euroopas. Samas ei leidnud vastust küsimused, kuidas innovatsioon noorsootöös toimib ja kuidas seda paremini toetada. Selleks algatas EAYW 2020. aasta kevadel uuringu, et nendele küsimustele vastused leida.

Mis siis ikkagi on innovatsioon ja kuidas see toimub? Mis võib noorsootöö kontekstis innovatsiooni toetada või vastupidi takistada? Need on vaid mõned küsimused, mida uuriti 2020-2021 aastal läbi viidud noorsootöö ja innovatsiooni uuringus. Uuringu käigus analüüsiti olemasolevaid andmeid, viidi läbi fookusgrupid ja küsitlused noorsootöötajate ning noorsootöö kogukonna organisatsioonide juhtidega.

Uuringu tulemuseks on innovatsiooni definitsioon noorsootöös, teoreetiline mudel näitamaks, kuidas innovatsioon toimub ning mõned järeldused innovatsiooni toetavate või takistavate tegurite kohta.

Kutsume sind ülesse uuringu tulemustega tutvuma SIIN.

 

4. veebruaril ilmunud #EAYW taskuhäälingu osa keskendus samuti uuringu tulemuste tutvustamisele. Stuudios olid külas uuringu läbi viijad ning noorsootöö valdkonna eksperdid Dragan Atanasov, Michelangelo Belletti ja Federica Demicheli.

Ülejäänud #EAYW taskuhäälingu osasid saab kuulata siit.