Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse programmis osalejatel on seoses koroonaviiruse levimisega õigus õpiränne ohupiirkondadesse tühistada või peatada

Euroopa Komisjon on andnud teada, et seoses koroonaviiruse levikuga on õpirändes osalejatel õigus õpiränne teatud piirkondadesse peatada ning rakendada tehtud lisakulude hüvitamiseks õpirände lepingus olevat force majore klauslit. Koroonaviiruse levikust tulenevalt ei soovita Eesti Välisministeerium hetkel reisida Hiinasse ning Itaalias Lombardia, Veneto, Emilia Romagna, Toskaana ja Sitsiilia regioonidesse.

Õpirändes osalejatel, kes reisivad või on juba reisinud nendesse piirkondadesse, on õigus õpiränne peatada. Kui seoses õpirände peatamise  või tühistamisega on tehtud lisakulusid, on osalejal õigus nende hüvitamisele. See õigus nii neil, kes on juba teinud kulutusi nimetatud piirkondadesse reisimiseks kui ka neil, kes peavad kulutusi tegema, et nendest piirkondadest lahkuda. Aktsepteeritakse asutusele/organisatsioonile toetuslepinguga eraldatud summa raames tekkivaid erakorralisi vajalikke kulusid.

Foto autor on Alex Holyoake (Unsplash)

Kui olete ohupiirkondades või teinud kulutusi sinna reisimiseks, siis palume pöörduda oma saatva asutuse poole. Saatvatel asutustel palume kogunenud info edastada sihtasutuse Archimedes Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse kontaktide poole.

Otsus, kas nimetatud piirkonnast lahkuda või mitte, jääb osalejate enda teha. Kui viibite juba välismaal, siis tuletame meelde, et abi saamiseks on võimalik pöörduda kohalike saatkondade, konsulaatide ja aukonsulite poole.

Välisministeerium soovitab jooksvalt jälgida kodulehel olevat reisiinfot.

Euroopa Komisjon on lubanud koroonaviirusega seonduvat infot lähipäevil täiendada.