Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Erasmus+ programm toetas noorte valdkonda ligi 700 000 euroga

ELi uue haridus-, noorte-, ja spordiprogrammi Erasmus+ esimese taotlusvooru tulemused on selgunud. Noorte valdkonnas eraldas SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo toetusi 33 projektile 683 416,56 euro ulatuses.

Ligi pool toetussummast läks rahvusvahelistele noortevahetuse projektidele. Kokku toetasime 20 noortevahetust 333 430 euroga. Populaarseimad noortevahetuste teemad olid sel korral noorte töötus, ettevõtlikkus, tervislikud eluviisid ning sotsiaalmeedia. Näiteks MTÜ Noortekeskus Vihasoo veab noortevahetust, mille üks eesmärk on vaadelda sotsiaalset võrgustikku kui potentsiaalset võimalust noore karjäärile alus panna või vastupidi, see ära rikkuda.

Lisaks toetasime 7 Euroopa vabatahtliku teenistuse projekti 205 770,56 euroga. Kokku kaasavad toetust saanud projektid 32 vabatahtlikku Eestist, Euroopast ja ELi naabruspiirkondade riikidest. Suur osa vabatahtlikke hakkab tegutsema noorte ja lastega või keskkonnakaitse ja –teadlikkuse vallas.

Noorsootöötajate professionaalsuse ja rahvusvahelise kogemusevahetuse edendamiseks eraldasime 144 216 eurot 6-le noorsootöötajate õpirände projektile. Näiteks korraldab noorteorganisatsioon Trajectorya rahvusvahelist koolitust, mille eesmärk on tõsta noorsootöötajate pädevusi soorollide dekonstrueerimisel ning traditsiooniliste soorollidega seotud eelarvamuste lõhkumisel.

Vaata ka toetatud projektide nimekirja koos toetussummadega. 

Kokku esitati esimeses taotlusvoorus Euroopa Noored Eesti büroole 46 taotlust. Järgmine võimalus oma ideele Erasmus+ programmist toetust saada on juba 1. oktoobril.