Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Erasmus+ teises taotlusvoorus eraldati noorte valdkonnale toetust rohkem kui 730 000 eurot

Sihtasutus Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo (ENEB) eraldas Erasmus+ programmi kaudu toetust 40 projektile kokku 734 339, 08 eurot. Kokku esitati teises taotlusvoorus ENEBile 69 taotlust. 

Kõige suurem osa toetusest (ligi 75%) läks noorte ja noorsootöötajate rahvusvahelisele õpirändele, kus toetust sai 16 Euroopa vabatahtliku teenistuse projekti summas 270 191 eurot, 11 noortevahetust summas 163 310 eurot ja 5 noorsootöötajate õpirände projekti summas 113 167 eurot.

Noortevaldkonna strateegilise koostöö arendamiseks eraldasime neljale projektile kokku 133 675 eurot. Näiteks alustab Estonian UNESCO Youth Association koos Läti ja Austria partneritega kaheaastast projekti „Creative Learning Cookbook“, mille eesmärk on tõsta haridus- ja koolitustegevuste kvaliteeti arendades välja uuenduslikke õppe- ja koolitusmeetodeid. Projekti jooksul valmib näiteks 3 koolitajatele ja õpetajatele suunatud käsiraamatut, mis annavad juhiseid ja koondavad häid näiteid, kuidas kasutada loovkirjutamist, lugude jutustamist ja visualiseerimist õppeprotsessis.

Et noortel oleks rohkem võimalust oma elu puudutavates küsimustes kaasa rääkida, toetasime 4 noorte osalusprojekti 53 356 euroga. Jõgeva Gümnaasiumi projekt „Ettevõtlik noor = noor ettevõtja?“ toob ühe laua taha ettevõtjad, noored ja poliitikakujundajad, et leida lahendusi ja võimalusi Jõgevamaa noortele ettevõtlusega alustamiseks ja noorte ettevõtlikkuse toetamiseks.

Vaata ka toetatud projektide nimekirja koos toetussummadega. Järgmine võimalus Erasmus+ programmist toetuse taotlemiseks on 1. oktoobril.

pilt_E+_R2