Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Erasmus+ uued taotlusvoorud aastaks 2022 on välja kuulutatud!

Järgmisel aastal on õpirännete toetuse taotlemise tähtaeg 23. veebruaril, koostööprojektide tähtaeg 23. märtsil. Noortevaldkonna õpirändele on juba välja kuulutatud ka teise vooru tähtaeg, 4. oktoober. Samal päeval on ka nii haridus- ja noortevaldkonna väikeprojektide teise vooru tähtaeg ja DiscoverEU organisatsioonidele suunatud taotlemise tähtaeg.

Asutuse akrediteeringut, mis võimaldab tulevikus lihtsamat ligipääsu rahastusele, saab nii haridus- kui noortevaldkonnas taotleda 19. oktoobrini 2022.

Erasmus+ väärtused sel programmiperioodil on kaasamine ja mitmekesisus, digitaalsete oskuste arendamine ja rohepööre.

Et senisest veel enam 18-aastasi noori saaksid võimaluse rongiga tasuta läbi Euroopa reisida, pakub DiscoverEU uuendusena nüüd spetsiaalseid taotlusvooru organisatsioonidele, mille kaudu on võimalik paremini vähemate võimalustega noorteni jõuda. Veel ühe uuendusena muudab komisjon järgmistes taotlusvoorudes ka koostööprojektide rahastamise lihtsamaks.

2022. aastal saab Erasmuse programm 35-aastaseks. Ühtlasi tähistatakse terve aasta vältel Euroopa noorteaastat. Noorteaasta keskmes on noorte kaasamine Euroopa tuleviku kujundamisesse, töötuse vähendamine noorte seas, noorsootöö arendamine ja pandeemiast tingitud probleemidega tegelemine.

Euroopa vajab parema tuleviku ehitamiseks kõigi noorte nägemust, kaasatust ja osalust ning Euroopa peab andma noortele võimalusi tulevikuks, mis on rohelisem, digitaalsem ja kaasavam, ütles komisjoni president Ursula von den Leyen tänavu septembris noorteaastat välja kuulutades.

“Erasmus on juba aastaid olnud unustamatu kogemus, olgu 2022. aasta veelgi unustamatum!” ütles Euroopa eluviisi edendamise eest vastutav asepresident Margaritis Schinas. “Selle uue Erasmuse aastaga loodame muuta kogemuse kaasavamaks ja kaugemale ulatuvamaks, et noored saaksid õppida ja reisida pärast paljusid raskeid kuid.”

Erasmuse toetust võivad taotleda kõik Euroopa Liidu liikmesriikides ja programmiga seotud kolmandates riikides tegutsevad hariduse-, noorte-, koolitus- ja spordivaldkonnas tegutsevad asutused.

Vaata eestikeelset konkursikutset siit.