Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Eurodeski Time to Move kampaania 2023: sajad üritused, mis tutvustavad noortele rahvusvahelisi võimalusi

Oktoobri jooksul viivad Eurodeski liikmed üle Euroopa läbi üritusi, et tutvustada noortele neile mõeldud võimalusi. Samuti saab kuulata podcaste, osaleda veebipõhistes väljakutsetes ja mängudes, mis kannavad sama eesmärki.

“Paljud noored ei tea, et neil on võimalik osa võtta tuhandetest projektidest, mille kaudu õppida, teha vabatahtlikku tööd või käia töörändel,” möönis Eurodeski juht Audrey Frith. “Time to Move aitab neid võimalusi esile tuua ning meelde tuletada, et Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpus pakuvad võimalusi selleks, et neist kinni haarata,” selgitas Frith.

Oluline siht on tutvustada õpirände võimalusi neile, kel võib selleni jõudmine olla raskendatud, näiteks maapiirkondade noortele. Samuti neile, kes ei õpi, tööta ega osale väljaõppes või koolitustel.

Sündmused leiavad aset pea 25 riigis ning neid leiab kaardilt, kusjuures navigeerida saab nii asukoha, teema, formaadi kui kuupäeva järgi. Samuti saab osaleda sotsiaalmeedia tegevustes,  jagades pilte või videosid ning kasutades viidet #TimeToMove2023.

Selle aasta kampaania fookuses on Euroopa Parlamendi 2024. aasta valimised, Euroopa oskuste aasta, roheline ja välisriigis rändamine, DiscoverEU, vaimne tervis, vabatahtlik teenistus ja solidaarsus. Neil teemadel arutletakse koos ekspertidega näiteks Eurodeski taskuhäälingus “Jutukad neljapäevad”. Taskuhääling on leitav Spotifys ning selle osad ilmuvad oktoobrikuus neljapäeviti.

Veebipõhised väljakutsed

Oktoobri jooksul toimuvad kaks veebipõhist tegevust: sotsiaalmeedia väljakutse ja t-särgi võistlus. Nende käigus valmivad järgmise aasta kampaania kujundused, andes noortele võimaluse kujundamises kaasa rääkida. Rohkem infot, kuidas osaleda, leiab veebilehelt.

Hoia kampaanial silma peal

Eurodesk Brussels Link jagab kampaania kohast infot Instagram, TikTok, Facebook ning LinkedIn kanalites.

Eurodeskist

Eurodesk on 1990. aastal loodud rahvusvahelise noorteinfo võrgustik. Võrgustikus on 39 keskust, mis jagavad noorteinfot 37 riigis. Võrgustikku kuulub ligikaudu 3000 partnerit, mille hulgas on kohaliku tasandi organisatsioonid, kes töötavad noortega, jagavad noorteinfot ning vajadusel pakuvad sihtgrupile nõustamise tuge. Selleks, et hoida noorteinfo teenuse kvaliteeti kõigis 37 riigis, pakuvad riiklikud koordinaatorid võrgustiku liikmetele erinevaid koolitusi ja tuge, et vajalike töövahenditeni jõuda.

Kampaaniat organiseerib ning toetab Eurodesk Brussels Link, võrgustiku juhtorganisatsioon. Riiklikud agentuurid ja partnerid viivad kampaaniat ellu riiklikul tasandil. Kes on sinu kohalik partner saad piiluda SIIT.

PS! Kujundused uudises on eelmise aasta Time to Move kampaania väljakutsete võitjate võidutööd.