Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Euroopa Komisjoni noortevolinik küsib nõu: kuidas motiveerida rohkem noori vabatahtlikuks hakkama?

Euroopa Komisjoni noortevolinik Tibor Navracsics tahab aidata noortel oma kogukonna heaks vabatahtliku töö ja muude võimaluste abil midagi korda saata. Ta arutas neid küsimusi hiljuti noortega nii veebis kui ka isiklikult ning sooviks nüüd kuulda veelgi enamate noorte arvamusi kogu Euroopast.

Kui sul on ideid selle kohta, kuidas noortel oleks lihtsam oma kogukonna tegevustes osaleda, anna neist volinikule kindlasti teada.

Volinik ja tema meeskond kasutavad noortelt saadud ideid nii Euroopa kui ka riikliku tasandi poliitikastrateegiate kujundamiseks.

Tänu noortega peetud aruteludele ning ametlikele uuringutele on välja selgitatud mõned probleemid, mis takistavad noortel oma kogukonna heaks vabatahtlikus töös ja muudes võimalustes osalemast. Takistuseks on muu hulgas see, et:

  • puudub motivatsioon vabatahtliku tegevusega alustamiseks ning selle kohta ei esitata piisavalt teavet,
  • noortel pole inspireerivaid eeskujusid,
  • võimaluste ja projektide kohta ei anta piisavalt teavet,
  • osalemine võib olla liiga kulukas,
  • noorte jõupingutusi ei tunnustata piisavalt,
  • võimalikud tööandjad ei võta vabatahtlikus tegevuses omandatud oskusi piisavalt arvesse.

Komisjon on huvitatud ettepanekutest, kuidas kõrvaldada sellised takistused, mis teevad noortel oma kogukonna heaks aktiivselt tegutsemise raskeks.

Palun leia aega, et avaldada arvamust ja saada oma ideed ja soovitused noortevolinikule kuni 30. septembrini.

Võid ennast selle konsultatsiooniga kursis hoida ka Facebooki lehe või Twitteri kaudu, kasutades teemaviidet #AskNavracsics.

2016-09-16_1338