Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Euroopa solidaarsuskorpus kuulutas välja taotlusvooru ja hakkab vahendama humanitaarabi

Euroopa komisjon kuulutas välja Euroopa solidaarsuskorpuse taotlusvooru kutse aastaks 2022. Järgmisel aastal toetatakse noorte vabatahtlikku tegevust enam kui 138 miljoni euroga.

Vabatahtliku teenistuse ja solidaarsusprojektide esimene taotlusvoor on avatud kuni 23. veebruarini, solidaarsusprojektide teine ja kolmas taotlusvoor on avatud vastavalt 4. maini ja 4. oktoobrini.

Euroopa solidaarsuskorpus on Euroopa Liidu programm noortele, kes soovivad panustada ühiskonnaelu parandamisse, alates vähemate võimalustega inimeste abistamisest kuni tervishoiu- ja keskkonnakitsaskohtade leevendamisele kaasa aitamiseni Euroopa Liidus ja sellest väljaspool. Euroopa solidaarsuskorpuse kaudu saab minna nii vabatahtlikku teenistusse kui ka läbi viia solidaarsusprojekte oma kogukonnas või välismaal.

Tuleva aasta vabatahtlikud saavad osaleda ka humanitaarabi andmisel üle maailma, et arendada solidaarsust Euroopa Liidu liikmesriikide organisatsioonide ja vabatahtlike ning väljaspool liitu asuvate inimeste ja kogukondade vahel. Seda uut rahvusvaheliste projektide suunda nimetatakse Euroopa vabatahtlikuks humanitaarabikorpuseks. Humanitaarabi projekte saab taotleda 3. maini keskselt Euroopa Komisjonile.

Euroopa noorteaasta 2022 raames aitab projektikonkurss luua noortele rohkem solidaarsusvõimalusi. Rahastatakse vabatahtlikku tegevust, noorte juhitud solidaarsusprojekte, tervislike eluviiside edendamisele ja kultuuripärandi säilitamisele keskenduvaid meeskondi ning Euroopa vabatahtliku humanitaarabikorpuse tegevust.

Euroopa solidaarsuskorpuse programmi kogueelarve aastateks 2021-2027 on 1 miljard eurot. Seitsmeaastase kestuse jooksul võimaldab see Euroopa Liidu programm vähemalt 270 000 noorel ühiskonna heaollu panustada. Programm on avatud noortele vanuses 18-30 aastat ühiskondlike probleemidega seotud solidaarsustegevuste puhul ja 18-35 aastat rahvusvahelise humanitaarabi tegevuste puhul.

Vaata ka ingliskeeleset taotluskutset ja programmijuhendit.