Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Idee45 tõi taevasse vikerkaare

Möödunud nädalavahetusel, 11.-13. oktoobril toimus Harjumaal, Peetri koolis järjekordne Idee45 koolitus. Idee45 on ideelabor, kus noortejuhid üheskoos noortega arendavad või mõtlevad välja Eestis elavate erineva emakeelega noorte koostööprojekte ehk Noortekohtumisi.

Sel korral osales koolitusel 73 noort ja 12 noortejuhti, koolitust viis läbi kolm koolitajat – Triin Ulla, Deniss Jeršov ja Hristo Neiland. Kõik koolitajad on meie pikaajalised sõbrad ja partnerid – Triin Ulla on endine Noortekohtumiste programmijuht, Deniss Jeršov on Noortekohtumiste programmiga olnud seotud juba selle sünnist saati ning Hristo Neiland on kogenus kohtumistekorraldaja. Projektiideede arendamise juures olid abiks ka nõustajad Valentina Appolonova, Maria Kazlovskaya ja Anna-Liisa Nurgamaa.

Et noored oleksid paremini kursis erinevate tegevusvõimaluste, jagasid oma kogemust ka programmis osalenud noored Darja Reinova ja Johanna Karp. Palju elevust pakkus Kahoot’i mäng, mille käigus said osalejad testida oma teadmisi programmi kohta ja avastasid ka palju uut.

Kui projektiideede arendamise ajal sadas õues tugevalt vihma, siis projektilaada ajal, kui jagatakse oma ideid ning sõlmiti partnerluskokkuleppeid, hakkas väljas paistma päike ja Peetri kooli kohale ilmus kaunis vikerkaar.

See on ju väga märgiline – ka projekti kirjutades võib kõik tunduda pime ja hirmutav, aga lõpuks, kohtumiste ajal, tuleb ikka päike välja!

Loe ka meie blogist osalejate kogemust Idee45st!

 

Selle aasta viimane Noortekohtumiste tähtaeg on 1. novembril, aga eeltähtaeg on juba sel reedel, 18. oktoobril. Loe rohkem taotlemise kohta ning hakka aga taotlusvorme täitma.