Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Innovatsioonikonverents tõi fookusesse kohaliku noorsootöö arendamise ja noorte kaasamise

Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse Agentuur korraldas 9. detsembril innovatsioonikonverentsi.

Innovatsioonikonverentsi fookuses oli noorte kaasamine ja kohaliku noorsootöö arendamine erinevate riikide ja rahvusvaheliste praktikate jagamisel. Eelkõige oli see suunatud omavalitsuste noorsootööspetsialiste ja KOV tasandi noortevaldkonna otsustajatele.

Esialgu toimus paneeldiskussioon teemal “Milline on KOV noorsootöö pärast covid-19 kriisi?” Paneeldiskussioonis osalesid Karmen Pikkmets, Kristina Masen ja Maret Lepiksar, kes arutlesidki selle üle, kuidas on muutunud noorsootöötaja roll pandeemia käigus, mis on noortes muutunud viimaste aastate käigus, noorsootöö võimaluste tutvustamisest kogukonnale, veebilahendustest pandeemia jooksul ning mida me saame kogemustest ja praktikatest väljapoole jagada ja ka pandeemia järgselt rakendada.

Selle järel tutvustati rahvusvahelisi noortevaldkonna projekte nagu Europe Goes Local ja Democracy Reloading ning nende tulemusi. Europe Goes Locali projekti käigus on välja töötatud Euroopa harta kohaliku noorsootöö kohta ja omavalitsustele suunatud “Changemakers Kit” ning regulaarselt korraldatakse noorsootöötajte õppevisiite nii Eestisse kui ka välisriikidesse. Democracy Reloading projekti tulemusel on loodud kohaliku tasandi noorte osaluse tõstmiseks nii omavalitsustele suunatud arendavad tööriistad kui ka noorte osaluse lauamäng, mida sündmuse vältel tutvustati.

Päeva viimane osa tõi osalejateni erinevad töötoad, kus käsitleti noorte kaasamist otsustesse, nutikat noorsootööd ja noorte omaalgatust, KOV ametnike kaasamist pädevuse arenedamisesse ning KOV noorsootöö hindamise ja arenguprogrammi.

Konverentsi vältel oli sellele registreerunud 62 osalejal võimalik saada uusi mõtteid just enda omavalitsuste noorsootöö arendamise jaoks ning saada motivatsiooni oma edasiseks tööks. Kuigi COVID-19 olukord muutis konverentsi korraldamise mõneti keeruliseks, toimus see üldjoontes viperusteta ning Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuuril on plaanis ka tulevikus sarnaseid sündmuseid korraldada.