Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Jõgevamaa Gümnaasiumi projekt „Ettevõtlik noor = noor ettevõtja?“ pürgib Euroopa parimaks noorteprojektiks

Euroopa Komisjon tunnustab 6. mail Euroopa Noortenädala raames Brüsselis Erasmus+: Euroopa Noored programmi parimaid projekte.

Eestist kandideerib parima noorteprojekti tiitlile Jõgevamaa Gümnaasiumi projekt Ettevõtlik noor = noor ettevõtja?, mis tõi kokku ettevõtjad, noored ja poliitikakujundajad selleks, et leida lahendusi ja võimalusi noortele ettevõtlusega alustamiseks ja tegelemiseks Jõgevamaal.

Möödunud aastal pälvis Jõgevamaa Gümnaasiumi projekt Haridus- ja Teadusministeerium 2014. aasta noortevaldkonna tunnustusüritusel tiitli „aasta tegu“.

Projektijuhi Nele Graversoni sõnul on projekti edu taganud see, valitud teema on tõesti oluline nii noorte kui poliitikute jaoks.

„Üks selle ja meie eelmise projekti (MTÜ Jõgeva Linna Noortekeskuse Paus seminar „Mina maailma tipus!“ toim.) kõige olulisem tulemus on minu arvates see, et poliitikud võtavad noori järjest enam võrdväärsete partneritena ning neid ei pea enam veenma, et noorte arvamus on samuti oluline,“ räägib projektijuht Nele Graverson. Tema sõnul on kohalikes poliitikutes tekkinud valmisolek noorte toetamiseks, kui noored oma ideede ja koostöösoovidega nende poole pöörduvad.

Active Youngster_Young Entrepreneur_2Veelgi olulisemaks aga peab Nele seda, et ka noored ise on hakanud rohkem vastutust võtma ning mõistavad, et kõige enam sõltub nende enda ja kodukoha parem tulevik just isiklikust initsiatiivist. „Seminari lõpus kirjutasid kõik osalenud noored endale kolme lubadusega kirja ning näiteks üks osalenud noor on jõudnud juba oma esimese lubaduse täita ja korraldanud esimese omaalgatusliku projekti,“ rõõmustas Nele.

 

Projektis osalenud Jõgevamaa Gümnaasiumi õpilane Karolin Küngas arvab, et seminari käigus said noored end otsustajatele positiivselt tõestada ning on märganud, et pärast seminari kaasatakse neid järjest erinevatele koolitustele, üritustele, aruteludesse. „Lisaks sain ka enda jaoks kinnitust, et soovin kindlasti edasi õppida just ettevõtlust ja projektijuhtimist,“ räägib ta.

Projekti Ettevõtlik noor = noor ettevõtja? esindajad osalevad 6. mail parimate projektide välinäitusel Euroopa Parlamendi ees ning samal päeval toimuval kõrgetasemelisel poliitilisel debatil, mille raames tunnustatakse ka Erasmus+: Euroopa Noored programmi parimaid noorteprojekte.

Lisaks Jõgevamaa Gümnaasiumile esitas Eesti Euroopa Komisjonile veel 3 nominenti:

Ahtme Kooli noortevahetusprojekti  “Skills for meaningful life 2”
MTÜ Shokkin Group koolitusprojekti Young Entrepreneurs in Action: Discovering means of beating unemployment”
MTÜ Päikeseratas Euroopa vabatahtliku teenistuse projekti „Wings of Dream“

European Youth Awards on Euroopa Komisjoni poolt programmi Erasmus+: Euroopa Noored parimatele projektidele antav auhind. Iga programmiriigi riiklik agentuur (Eestis SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo) esitab Euroopa Komisjonile oma nominendid. Nominendid valiti aastatel 2012-2014 elluviidud projektide seast. Euroopa Komisjon omakorda valis igast riigist ühe parima, mis kandideerib auhinnale European Youth Awards 2014.