Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Kuus soovitust, kuidas noorteprojektis turvaliselt osaleda

Kui soovid Erasmuse maailmaga esmast tutvust teha, on hea mõte esmalt osaleda mõnes projektis. Vaata, kuidas usaldusväärseid projekte leida ja turvaliselt reisida:

  • Googelda organisatsioone, mis osalejaid Eestist lähetab ning sihtriigis võõrustab. Kui nende kohta mingisugust informatsiooni ei eksisteeri või sul tekib kahtlusi korraldajate osas, siis küsi kindlasti lisaküsimusi. Kui need ei tekita sinus head tunnet, ära osale projektis.
  • Sõlmi reisikindlustus või kontrolli, kas sinu toetav organisatsioon tagab sulle selle. Reisi-ja tervisekindlustuse olemasolu osalejatel on kohustuslik!
  • Märgi oma reis Välisminsteeriumi lehel Reisi Targalt https://reisitargalt.vm.ee/
  • Uuri võimalikult palju infot projekti kohta – kus toimub, kes korraldab, kellelt saab lisainfot küsida, kuidas lennujaamast sihtkohta jõuad/kuidas lennujaama tagasi saad, kus ja mis tingimustega on majutus organiseeritud ning kuidas/millal hüvitatakse sulle reisikulud.
  • Erasmus+ noorteprojektid on üldjuhul osalejatele tasuta. Vahel küsitakse osalejatelt sümboolset osalustasu näiteks projektis kvaliteetsema majutuse ja toitlustuse pakkumiseks. Kui sinult küsitakse suurt osalustasu (või palutakse seda teha kahtlasele kontole), on projekt ilmselt kahtlane.
  • Heas projektis toimub enne noortevahetuse algust osalejate ettevalmistus, mille käigus on võimalik ka kõikidele küsimustele vastused saada. Kui sul puudub organisatsiooni esindaja või grupijuhiga toimiv kontakt, siis on ka projekti kvaliteedis põhjust kahelda.

 

Tänavune viimane võimalus Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse projektideks rahastust taotleda on kohe käes. Projektitaotlusi saab esitada kuni 4. oktoobrini.

Rohkem infot leiab siit.