Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Mihus jõudis Eesti Disainiauhindade konkursil esiviisikusse

Eelmise nädala lõpus kuulutati pidulikul auhinnagalal välja Eesti Disainiauhinnad 2016 laureaadid. Erioskuste kategoorias “Illustratsioon” jõudis parimate tööde sekka ehk esiviisikusse ka Sihtasutus Archimedese noorteagentuuri noorsootöö ajakiri MIHUS. Silmapaistvaimad tegijad nii graafilises kui veebidisainis valiti välja 490 erineva töö seast.

“Anname parima, et saaksime noori kaasata nii ajakirja sisulises kui ka visuaalses pooles,” ütles Mihuse peatoimetaja Olav Kersen.“Meie koostööpartner on olnud pikka aega Kontuur Leo Burnett ning üheskoos otsustasime, et alates Mihuse 18. numbrist kasutame ajakirjades noorkunstnike loomingut, olgu selleks illustratsioon, fotograafia või muu ajakirja sobiv visuaalne kunst.”

Lisaks tööde kasutamisele pakub noorteagentuur ajakirja tagakaanel noorkunstnikele võimalust ennast tutvustada. Kerseni sõnul on tähtis, et Mihus püsiks värskena ning et noorsootööajakiri oleks läbivalt nooruslik.

MIHUS on saanud tunnustusi ka varem: aastal 2012 sai ajakiri reklaamikonkursi Kuldmuna 2012 graafilise disaini kategoorias Hõbemuna.

Eesti Disainiauhinnad 2016 toob ühtse katuse alla seni Eestis välja antud disainivaldkonna tunnustused, et võimendada ühiskonnas disaini häält ja sõnumit. Disainiauhindu antakse välja Eesti Disainikeskuse, Eesti Disainerite Liidu, Art Directors Club Estonia ja Teenusmajanduse koja poolt Disainiöö festivali raames.

Allikas

Võidutööd

Ajakiri MIHUS numbrid

Lisainfo:
Olav Kersen
Sihtasutus Archimedes
Noorsootöö ajakirja MIHUS peatoimetaja
e-post: olav.kersen@archimedes.ee