Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Noor tantsukooli juht tänab neid, kes temasse ei uskunud

Autor: Riin Lumiste, Euroopa Noortenädala koordinaator Tartumaal

Euroopa Noortenädal 2015 Tartumaa programm on alustanud noorte inspireerimisega. Külastustesarja “Inspireeri mind!” raames on külastanud noortekeskusi noor tantsukooli looja Carolin Arnold, Aasta noor 2014 tiitli omanik Kristo Raik ning noor näitleja Anne-Mai Tevahi.

Carolin ArnoldEsmaspäeval, 4. mail, Nõo noortekeskust külastanud Carolin Arnold pakkus oma loo jagamisega noortele ja noorsootöötajatele imetlusväärset eeskuju. Noor naisterahvas hindab kõrgelt oma aega ning peab oluliseks, et iga päev on ta teinud midagi kasulikku. Ta peab aja raiskamiseks seda, kui oleks kodus ja istuks lihtsalt Facebookis! Carolin on tänulik oma vanematele ja lähedastele sõpradele, kes on teda alati inspireerinud ja toetanud ning peab oluliseks, et saab kellegagi jagada rõõmu oma saavutuste ja võitude, kasvõi väikeste, üle.

Ta andis ka nipi, kuidas oma aega planeerida, nimelt igal pühapäeval kirjutab ta üles eesoleva nädala tegevused ja kohustused ning jagab need kiireteks ja aeglasteks, tähtsateks ja vähemtähtsateks. Nii saab selgema ülevaate nädala prioriteetideks ja kõik tegevused saavad õigeks ajaks tehtud. Carolini tantsustuudio rajamise juures on kõige üllatavamaks see, et kui talle öeldi “sa ei saa sellega hakkama, see on liiga raske”, sai ta sellest ainult indu juurde. Niiet kõik sõltub siiski meie vaatenurgast!

Lisaks inspiratsioonisarjale on läinud ringlema näitus “Mugavustsoonist välja!”, mis tutvustab Erasmus+: Euroopa Noored rahvusvahelisi projekte, mis on viinud noori teisele poole maakera ning pakkunud elumuutvaid kogemusi. Näitus on üleval Tartu Forseliuse Koolis, Tähe noorteklubis, Nõo noortekeskuses, Lille Majas, Anne noortekeskuses, Sillaotsa Koolis ja Rannu noortekeskuses.

Näitus 1

Minu kui projektijuhi jaoks on Euroopa Noortenädal 2015 Tartumaa programmi läbiviimine ja õnnestumine nagu lapse kasvatamine. Natuke hirmutav, aga samas äärmiselt põnev! Ma tunnen suurt tänutunnet, et saan olla tähtis osa üle-euroopalise tegevuse läbiviimises ning loodan, et see programm, mille fookuses on noorte inspireerimine, pakub põnevaid, loomingulisi ja ennastarendavaid hetki paljudele noortele ja noorsootöötajatele. Tänu selle programmi läbiviimisele olen saanud koostööd teha paljude põnevate inimestega ning olen kindlasti õppinud palju nii enda, ajaplaneerimise ja inimsuhete kohta.

RatasSoovin sulle motiveerivat Euroopa Noortenädalat ja ootan teie tagasisidet Tartumaa ürituste kohta! Kirjutage mulle riin@taheklubi.eu