Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Noortekohtumiste lõimumisprogramm jagab Eesti ja Vene noortele ühistegevuseks toetusi

Juba 2015. aastast korraldab SA Archimedese noorteagentuur programmi Noortekohtumised, mis viib igal aastal kokku üle tuhande Eesti ja Vene kultuuritaustaga noore.

Aprillis lõppenud 2018. aasta esimesse taotlusvooru laekus 26 projektiideed, millega soovitakse korraldada 43 noortekohtumist 888 noorele. 2017. aastal toetas noorteagentuur 44 noortekohtumiste projekti, kokku 195 000 euroga.

“Nii nagu viimases taotlusvoorus möödunud aasta novembris, oli ka sel korral palju eesti keeles esitatud taotlusi. Sel korral olid noorte hulgas eriti populaarsed pärimuse ja kultuuriga seotud teemad, mis on ilmselt seotud ka sellega, et just tänavu tähistatakse kõikjal Euroopas kultuuripärandi aastat,” lausus programmi Noortekohtumised eestvedaja Triin Ulla.

Ulla sõnul on Noortekohtumised noorte seas jätkuvalt populaarsed. “Oleme sel aastal esmakordselt korraldamas ka üle-eestilist Noortekohtumist,” märkis Ulla.

Programmi Noortekohtumised eesmärgiks on läbi õppimiskogemuse ergutada Eestis elavate 11-18 aastaste erineva emakeelega noorte omavahelist suhtlemist, teineteisemõistmist ja arengut. Noortekohtumised viivad igal aastal 45-60 projekti raames kokku üle 1700 kõikjal Eestis elava erineva emakeelega noore Saaremaast Ida-Viruni.

Noortekohtumised kätkevad endast koostööprojekte väga paljudel erinevatel teemadel, mille idee töötavad välja ja viivad ellu noored ise, kuid mille juures on oluline roll mängida ka õpetajatel ja teistel noortega tegelevatel inimestel.

Lisainformatsiooni Noortekohtumiste kohta leiab https://euroopanoored.eu/rahastus/noortekohtumised/