Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Noorteuuringute dialoog: „Kuidas tugevdada noortesektorit peale pandeemiat?“

RAY võrgustik (Research-based Analysis and Monitoring of European Youth Programmes) käivitas veebiseminaride sarja, milles tutvustatakse lühidalt uuringute tulemusi ning kutsutakse kaks teemaeksperti omavahel dialoogi.

 

Sarja esimeses veebiseminaris esitles noorteuurija ja noorteosaluse spetsialist Christina Bacalso äsjavalminud uuringuraportit COVID-19 pandeemia mõjust Euroopa noortele (Moxon, D., Bacalso, C, and Șerban, A, Beyond the pandemic: The impact of COVID-19 on young people in Europe. Brussels. European Youth Forum, 2021).

 

Analüüs põhineb ülemaailmsel uuringul, millest autorid keskendusid 32 Euroopa riigile ning 4400 vastanule vanuses 18-34. Lisaks teostati 29 intervjuud üle Euroopa noortega, kes näevad end marginaliseerituna. Uuringuraport kasutab kujundit „pandeemia arm“, viitamaks sotsiaalsetele, majanduslikele ja vaimse tervise alastele muutustele noorte elus.

 

Raportile tuginedes kommenteerib Bacalso hariduse, tööhõive ja noorte tervise olukorda, näidates, et 10% noortest arvab, et pandeemia põhjustab nende haridustee läbikukkumise, ning 40% usub, et nende hariduse kulg viibib. Samas mõjutas digikeskkonda kolimine noori erinevalt, võimaldades maapiirkondades ülikooli kaugõppe mooduleid läbida. Mitmel juhul on noored ümber hinnanud oma karjääriperspektiive ning 2/3 uuringus osalenud noortest ütlevad end kogevat võimalikult või tõenäoliselt depressiooni ja ärevust.

 

Dialoogi teine osapool, Andreas Karsten RAY võrgustiku uurimisrühmast käsitleb noorsootöö rolli ja mõju pandeemia ajal ning vaatleb, kas ja kuidas riiklikud taastumis- ja toimepidevusplaanid noortevaldkonda käsitlevad.

 

Veebiseminar „Kuidas tugevdada noortesektorit peale pandeemiat?“ on järelvaadatav RAY võrgustiku Facebooki lehel. Veebiseminarid on inglise keeles ja kestavad 35 minutit.

Järgmine Noorteuuringute dialoog toimub teisipäeval, 7. septembril kell 16:00 Eesti aja järgi.

Seekordne teema on Erasmus+ Youth programmi mõju 7 aasta uuringutulemuste põhjal.

(“7 insights from 7 years of research: Impact of Erasmus+ Youth”). Kõnelevad Margareta Gregurović Horvaatiast ja Andreas Karsten RAY võrgustiku uurimisrühmast.

Veebiseminari saab jälgida RAY võrgustiku Facebooki lehel.