Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Pilootprojekt „Noortekohtumised“ toetab Eesti elavate erineva emakeelega noorte koostööd

Alates selle aasta märtsi lõpust on võimalik taotleda toetust Eestis elavate erineva emakeelega noorte koostööprojektideks ehk noortekohtumisteks. Projekti käigus panevad noored ühiselt kokku ja viivad ellu 3-6 päevase tegevusprogrammi neile meelepärasel teemal.

Projekti eesmärk on soodustada Eestis elavate 11-16-aastaste erineva kultuuritaustaga noorte omavahelist suhtlemist, teineteisemõistmist ja arengut. Noortekohtumiste laiem eesmärk on kultuurilise teadlikkuse ja avatuse kasvatamine osalejates ja ühiskonnas tervikuna.

„Kuna projekti elluviimisel tegutsevad erineva kultuuritaustaga noored üheskoos, pakub see head võimalust teineteist paremini tundma ja mõistma õppida,“ ütles projekti eestvedaja SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo juhataja Reet Kost. Eduka „noortekohtumise“ peamiseks tagatiseks on tema sõnul see, et ühiselt valitud teema oleks noortele endile huvitav ja oluline. „Tähtis on ka, et noortekohtumine oleks piisavalt mitmekesine ning et ülekaalus oleksid noorte ettevalmistatud ja elluviidud tegevused – grupitööd, arutelud, simulatsioonid, arendavad mängud ja muud noorte jaoks põnevad õppemeetodid,“ selgitab ta.

„Noortekohtumise“ taotluse esitamiseks ja projekti elluviimiseks on lisaks põhitaotlejale vaja ühte kuni kahte partnerit. Ühest projektist saab osa võtta 16-24 noort, kellest pooled õpivad vene õppekeelega koolides. 2015. aastal on taotlusi võimalik esitada kaheks tähtajaks – 30. aprilliks ja 1. oktoobriks.

Pilootprojekti viib ellu Sihtasutuse Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo. Noortekohtumiste elluviimist rahastatakse 160 000 euroga Hasartmängumaksu Nõukogu vahenditest Haridus – ja Teadusministeeriumi ning Eesti Noorsootöö Keskuse toel. Pilootprojekti raames on võimalik toetada umbes sadakond projekti, kus osaleb ligikaudu 2000 noort.

Lisainfo projekti ja taotlusvõimaluste kohta on saadaval SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo kodulehel eesti keeles ja vene keeles.