Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Selgusid Erasmus+ järgmised taotlustähtajad

Täna kuulutas Euroopa komisjon välja Erasmus+ programmi 2023. aasta konkursikutse. Tuleva aasta esimese taotlusvooru tähtaeg on õpirändeprojektidele 23. veebruar ning koostööprojektidele 22. märts.

23. veebruari taotlusvoorus saab esitada taotlusi noorte ja noortevaldkonnas töötajate õpirändeprojektideks. Uuendusena laieneb Erasmus+ 2023. aastal ka spordivaldkonda ning õpirändele saavad minna ka treenerid.

22. märtsi taotlusvoorus saab toetust taotleda suure- ja väikemahulistele koostööprojektidele.

Vaata 2023. aasta Erasmus+ programmi juhendit siit ja tutvu ka inflatsioonist tulenevalt korrigeeritud individuaalsete toetusmääradega.

4,2 miljardi euro suuruse aastaeelarvega programm toetab haridus-, noorte- ja spordivaldkonna algatusi, mis aitavad kaasa keskkonnasäästlikkusele, kaasavama ühiskonna loomisele, kodanikuaktiivsuse ja noorte osaluse tõstmisele ning ümberkorraldustele ELis ja rahvusvaheliselt.

Erasmus+ programmi toetusi saavad taotleda kõik haridus-, koolitus-, noorte- ja spordivaldkonnas tegutsevad asutused ning noorteprogrammide puhul ka mitteformaalsed noortegrupid Euroopa Liidus ja programmiga seotud kolmandates riikides.

Erasmus+ programm aitab vastu astuda väljakutsetele, millega Euroopa praegu silmitsi seisab. Programmi kaudu toetab Euroopa komisjon Venemaa sõja tõttu Ukrainast põgenevaid õppijaid, haridustöötajaid ja noori, jätkab püüdlusi kaasavama ühiskonna suunas ning hoiab au sees Euroopa noorteaasta õnnestumisi.

Kuigi Euroopa noorteaasta lõppeb aastaga 2022, tegutseme edasi selle nimel, et noorte hääl Euroopas ja mujal kuuldavamaks teha, mida kajastab ka Erasmus+ noortevaldkonna tegevuste eelarve suurenemine. Järgmisel aastal tõstab Euroopa komisjon au sisse oskuste täiendamise ja ümberõppe: 2023. aasta on Euroopa oskuste aasta.

Sel aastal 35. aastapäeva tähistav Erasmus+ programm on seni üks edukaimaid Euroopa Liidu algatusi, mille rahvusvahelise koostöö ja õpirännde võimalustest on osa saanud juba 13 miljonit inimest. Erasmus+ kogueelarve aastateks 2021-2027 on 28,4 miljardit eurot.