Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Solidaarsusprojektid Ukraina heaks

Märkad oma kodukandis ja kogukonnas kitsaskohti, millele hakkaja noorena tahaksid käed külge panna?
Euroopa Solidaarsuskorpusel on sulle lahendus. Meilt saad nõustamist taotlusprotsessis ning rahastust ja tuge projekti elluviimiseks. 4. mai taotlustähtajal pöörame erilist tähelepanu Venemaa invasiooni põhjustatud humanitaarkriisi leevendamisele. Kuidas seda teha läbi solidaarsusprojekti, saad kuulda 18. aprillil kell 13 infotunnis “Solidaarsusprojektid Ukraina heaks”. 

Registreeri infotundi!

Milline on üks solidaarsusprojekt?

  • projekti idee ja teostus tuleb noortelt (vähemalt viis noort vanuses 18–30);
  • noortegrupp valib projektile sobiva teema selle järgi, milline ühiskondlik probleem või valupunkt neid kõige rohkem kõnetab;
  • noortele võib olla toeks projektinõustaja, kes aitab projekti õnnestumisele kaasa tugitegevuste kaudu (nt noorte motiveerimine, õpikogemuse analüüs jms)

Solidaarsusprojektide rahastus on lihtne: Korraldustoetus saab 500 eurot kuus ja projekt võib kesta kuni 2 aastat. Lisaks saab maksta kuni 12 päeva eest tasu projektinõustajale ning katta vähemate võimalustega noorte kaasamisest tulenevaid erikulusid.

Tahaksid rohkem teada? Loe siit!

Näiteks…

MTÜ Tähe Noorteklubi pani kokku solidaarsusprojekti “keeltemeel”. Projektis osalesid kahe erineva emakeelega noored, kes õpetasid teineteisele eesti ja vene keelt. Tänu vastastikkusele õppimisele kadusid eelarvamused ja stereotüübid ning õpiti mõistma teineteise kultuuri. Osalejad said lähedasemaks ja õppisid üksteist tundma, ilma, et oleks kõik ühes keeles rääkinud.

Integratsioon käib kõhu kaudu! Seda tõestas noortegrupp Kartul & Kurkum oma solidaarsusprojektiga. Eestisse sisserännanutele pakuti võimalust eneseteostuseks läbi kokkamise. Projektitegijad korraldasid kuus toiduõhtut ja osalesid toitlustusega neljal festivalil. Läbi uute maitsete õppisid sisserändajad ja kohalik kogukond teineteist paremini tundma.

Viimase hetke välknõustamine

Meie koordinaator Anni on igal ajal valmis sinu valmivat solidaarsuprojekti nõustama. See tähendab mõistlikel töötundidel ikka… aga 30. aprillil leiab aset VÄLKNÕUSTAMINE.

Kirjutad solidaarsusprojekti ja mõte on kokku jooksnud? Taotluskeskkond paistab hirmsa labürindina? Kust saab PRN koode? Millele peaks veel taotluses tähelepanu pöörama? Võta rahulikult ja astu 30. aprillil ajavahemikus 12:00-16:00 Zoomist läbi, et oma küsimusele kiirelt vastus saada.

Siit saad Zoomi!

Meeting ID: 890 6326 7912
Passcode: 12345

Kui sul on jätkuvalt küsimusi, siis võta ühendust Euroopa Solidaarsuskorpuse koordinaatori Anni Tetsmanniga (tel. 56937745, email anni.tetsmann@harno.ee)