Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Erasmus+ esimene juhtkomitee koosolek

Haridus- ja Teadusministeerium moodustas Erasmus+ programmi juhtkomitee eesmärgiga tagada programmi tulemuslik juhtimine riiklikul tasandil, määratleda Eesti prioriteedid ja aidata kaasa programmi tööplaanide koostamisele. Täna, 9. juunil, toimub Tallinnas juhtkomitee esimene koosolek.

„Lisaks Euroopa Liidu tõukefondidele on viimase 10 aastaga EL haridus­ ja noorteprogrammide kaudu erinevaid tegevusi rahastatud Eestis otsustatud projektide kaudu ligi 90 miljoni euroga. See on tunnustuseks Eesti haridus- ja noortevaldkonna ekspertidele“, ütles programmide riiklik esindaja ja sihtasutuse Archimedes nõukogu liige Kalmar Kurs. „Seetõttu on väga oluline arutada, kuidas uue programmi võimalusi kõige paremini kasutada oluliste koduste uuenduste ja Euroopa Liidu hariduse ja noortevaldkonna strateegiliste eesmärkide saavutamiseks“.

Uues Erasmus+ programmiperioodis 2014–2020 on väga olulisel kohal kõigi haridustasemete ja noorte, eelkõige kõrghariduse mobiilsus. Õpirände osakaal on 63% kogu programmi eelarvest ja väga tähtsal kohal on poliitikauuenduste toetamine.

Programmi Erasmus+ juhtkomitee on laiapõhjaline sihtrühmade osalusega komisjon. See on eriti oluline tagamaks koosmõju erinevate teiste EL ja sisseriiklike rahatusinstrumentidega ning elukestva õppe strateegia ja noortevaldkonna arengukava edukat rakendamist.

Senised Euroopa Liidu koostööprogrammid „Euroopa elukestva õppe programm“, „Euroopa Noored“ ning eri kõrgharidusprogrammid on viidud ühise katuse alla ja juurde on liidetud spordiprogramm. Erasmus+ programmi viib vahemikus 2014-2020 ellu sihtasutus Archimedes. Seitsme aasta jooksul toetab Erasmus+ 14,7 miljardi euroga Euroopa haridus-, koolitus-, noorte- ja spordivaldkonna tugevdamist.

Loe pikemalt ja vaata ürituse päevakava ning teemasid Archimedese kodulehelt.