Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Tartus pannakse noorte meediateadlikkus proovile arvutimängu abil

SA Archimedese noorteagentuur korraldab käimasoleva noorsootöö nädala ajal 10. ja 11. novembril Tartus Mänguöö ja ideelabori, kus arutluse all noorte meediapädevused.

“See on kahtlemata küllaltki uus meetod, kuidas panna noori kaasa mõtlema tänapäeva ühiskonnas aktuaalsetel teemadel, nagu valeuudised ja meedia objektiivsus,” lausus ürituse peakorraldaja Maari Põim.

Reedel ja laupäeval Tartus toimuvale Mänguööle ja ideelaborisse oodatakse gümnaasiumiealisi noori ning samuti tudengeid. Esmakordselt toimuva ürituse eesmärgiks on tõsta noorte meediateadlikkust, sealhulgas valeuudiste ehk “fake news” temaatikast. Et meediakriitilisus muutub tänapäeva ühiskonnas aina hädavajalikumaks pakub koolitus võimalust õppida, arutada ning Ideelaboris mõtted ning lahendused kokku koguda.

Ürituse keskmes on arvutimäng “This War of Mine”. Tegemist on mänguga, mis asetab mängija virtuaalsesse sõjaolukorda, kus väärinfo on levinud ja info tõlgendamisest sõltub inimeste elu.
Meeskondades arutletakse mängudes sisalduvate väärtuste üle ja leitakse üheskoos viise, kuidas võiks meediaoskuste olulisus ka ülejäänud noorteni jõuda.

Üritus on tasuta, kaugemalt tulijaile pakutakse ka tasuta majutust ja transpordikulude hüvitamist.

Sündmused toimuvad noorsootöö nädala raames ning rahastab Erasmus+ partnerlusprojekt “Aware and active”. Koolitust viivad läbi Edvin Aedma, Märt Põder ja Joonatan Samuel.

Ideelabori parimad panustajad reisivad Sloveeniasse, kus Euroopa Ideelaboris disainitakse osalejatega kogu Euroopast infokampaania teadlikkuse suurendamiseks.

Noorteagentuur on sihtasutuse Archimedes struktuuriüksus, mis tegeleb noorte, noorsootöötajate ja noortevaldkonna arengu toetamisega ning rahvusvahelise koostöö edendamisega. 1997. Aastast tegutseva noorteagentuur visiooniks on “Aitame Eestil kasvada!“