Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Tee tutvust Euroopa Noortenädala videotiimiga

Euroopa Noortenädala jooksul võib nii mõneski paigas kohata kaht  kaamera ja mikrofoniga sõbralikku tegelast. Kui neid kohtate, öelge julgelt „tere“, „hello“, „bonjour“ või „hola“ ja olge valmis nende küsimustele vastama, sest tegemist on Euroopa Noortenädala videotegijatega Prantsusmaalt ja Hispaaniast.

Kes nad täpsemalt on ja mida nad Eesti teevad?

10800079_10152957554464236_501334700_oHoudebine Quentin on 25-aastane Prantsusmaalt Alam-Normandia regioonist pärit noormees. Oma kodukoha kohta ütleb ta, et see on tuntud õunade, lehmade, teurgoule (prantsuse magustoit) ja Mont Saint-Michel nimelise mägisaare poolest, mis muutub saareks ainult tõusu ajal. Hetkel töötab Quentin Euroopa vabatahtliku teenistuse vabatahtlikuna Narvas mitteformaalse õppimise keskuses Vitatiim, kus ta juhendab noori keeltekohvikus ning viib läbi multimeedia teemalisi töötube. Just multimeediat ja filmindust õppis Quentin ka Prantsusmaal. Vabatahtlik teenistuse Eestis valis Quentin seetõttu, et avastada uut kultuuri, teistsugust töövaldkonda (noorsootöö), tutvuda uute inimestega ning seeläbi ka iseend paremini tundma õppida. Oma kogemusest teab ta, et areneb ja õpib enda kohta kõige rohkem just siis, kui elu pole liiga lihtne. Euroopa Noortenädalal tahab Quentin kaamerasse püüda võimalikult palju kohalikku Eesti elu ja ettevõtlikke noori.

Pilar maratonilPilarica Martin on 25-astane Põhja-Aafrikas Hispaania linnas Ceutas üles kasvanud neiu. Erialalt on Pilar füsioterapeut, kes on lisaks õppinud ka audiovisuaalset kommunikatsiooni. Täna töötab Pilar Euroopa vabatahtliku teenistuse projekti raames Tallinna Puuetega Inimeste Koja (TPIK) tegevuskeskuses. Seal on ta igapäevaselt abiks kõigile, kes tema abi vajavad. Lisaks viib Pilar TPIKis läbi ka füsioteraapia sessioone (kehalised harjutused, massaaž jm) ning kaks korda nädalas inglise ja hispaania keele vestlusringe.
Mõned kuud tagasi finišeeris Pilar edukalt Tartu maratonil hoolimata sellest, et polnud enne Eestisse tulekut kunagi suuski proovinud. Maraton ei olnud Pilari jaoks sugugi ainult sportlik väljakutse, vaid ka omamoodi katse Eesti kultuuri paremini tundma õppida. „Tahtsin teada, mis tunne on eestlasel siis, kui nad lähevad kõik koos lumisesse metsa ja panevad suusad alla.” Neiu eesmärk siin olles on Eesti ellu tõeliselt sisse sukelduda. Euroopa Noortenädalal tahab Pilar kaamerasse püüda head emotsiooni, rõõmu ja positiivset ellusuhtumist.

Kui Pilarit ja Quentini noortenädalal kohtad, naerata julgelt nende kaamerasilmale!

Pilar ja Quentin