Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Uus strateegia julgustab kasutama Erasmus+ programmi kaasavama ja mitmekesisema ühiskonna heaks

Erasmus+ kaasatuse ja mitmekesisuse strateegia eesmärk on toetada ja julgustada Erasmus+ programmi laiemat kasutamist kaasatuse ja mitmekesisuse soodustamiseks ühiskonnas. Strateegia sisaldab juhiseid, mille abil tegeleda vähemate võimalustega noortega senisest mõjusamalt ning tagada, et programmi kasusaajate ja osalejate rühm oleks mitmekesine.

Võrreldes eelmise (2007. aastal Euroopa Noored programmi jaoks loodud) strateegiaga viidatakse kaasamise kõrval läbivalt mitmekesisusele selle kõikides vormides. See tagab topelttähelepanu mitte üksnes vähemate võimalustega noorte kaasamisele, vaid ka ühiskondlike erinevuste tunnustamisele, toetamisele ja edendamisele.

Uuendusena on strateegiasse lisatud ka praktilised juhiseid taotlejatele (lk 14-18),  et parandada kaasatuse ja mitmekesisuse projektide kvaliteeti. Juhiste kõrval saab tutvuda ka inspireerivate näidetega edukatest kaasatuse projektidest üle Euroopa, sh Eestist (lk 19-21).

Samuti selgitab strateegia, millised kaasatust toetavad võimalused ja vahendid on täna Erasmus+ programmis juba olemas (nt ettevalmistav kohtumine, täiendav mentorluse võimalus, erivajadustega osalejate lisakulude katmine, lühiajaline EVT vähemate võimalustega noortele jt) ning kuidas neist võimalustest maksimumi võtta (lk 9-11).

Strateegia on kättesaadav eesti, vene ja inglise keeles.

Strateegia pani kokku Euroopa komisjon koostöös SALTO kaasatuse ja kultuurilise mitmekesisuse teabekeskustega ning konsulteerides riiklike Erasmus+ agentuuride, erinevate valdkondlike ekspertide ja programmi sihtrühmadega.