Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Uus veebivaramu tutvustab noorte osalust ja meediapädevust

SALTO Noorte Osaluse ja Informatsiooni Ressursikeskus (SALTO PI) avas uue rahvusvahelise veebivaramu, kuhu on kogutud kokku üle 500 kasuliku materjali noorte osaluse ja meediapädevuse teemadel.

Participation Resource Pool (noorte osaluse varamu) keskendub näiteks noorte osaluse uutele trendidele, sealhulgas e-osalusele ja erinevatele uutele algatustele. Varamust leiab ka uuringuid ja statistikat. Meediapädevuse menüüst leiab kasulikke materjale näiteks vihakõne, meedia toimimise, internetiturvalisuse, inimõiguste ning paljude teiste teemade kohta.

Veebivaramu on loodud noortega töötavatele inimestele ja noortele, kes soovivad noorte osaluse ja meediapädevuse valdkonnas oma teadmisi laiendada ning otsivad uusi kasulikke materjale, et neid teemasid koos noortega käsitleda.

“Meediapädevus on demokraatliku ühiskonna toimimise üks olulisi aluseid. Kindlasti ei ole veebilehel olevad materjalid kasulikud ainult noortele, sest näiteks valeuudiste, propaganda, poliitilise osaluse, vihakõne, kodanikualgatuste ja muude teemade osas on pidevalt end vaja harida erinevas vanuses,” kommenteeris SALTO PI koordinaator Meelika Hirmo.

“Kokku on noorte osaluse varamusse kokku kogutud ligi 500 materjali, aga me otsime ja lisame pidevalt uusi. Varamust leiab praegu näiteks uuringute kokkuvõtteid, õppevideoid, veebiseminare ja palju muud. Noorte osaluse varamu on ingliskeelne, kuid sealt leiab kasulikke viiteid ja materjale ka paljudes teistes keeltes. Veel käesoleval aastal on plaan lisada rohkem eestikeelseid materjale,” lisas Hirmo.

Veebikeskkond on valminud paljude noorte osaluse ja meediapädevuse ekspertide koostöös, sealhulgas näiteks rahvusvahelise tunnustatud meediakanali Deutsche Welle haridus- ja teadmussiirde keskuse DW Akademie’ga, mis tegeleb sõna- ja meediavabaduse edendamisega kogu maailmas. Projekti rahastasid Erasmus+ programmi toel Eesti, Islandi, Itaalia, Leedu, Poola, Saksamaa, Slovakkia, Tšehhi, Kreeka, Küprose ja Bulgaaria riiklikud noorteagentuurid.

SALTO-YOUTH Participation & Information Resource Centre’i (ehk SALTO PI) ülesandeks on arendada uuenduslikku strateegilist lähenemist noorte osalusele Euroopa noorsootöös, tutvustades trende ja parimaid kogemusi. Keskus pakub sisendit ka Euroopa Komisjoni töösse, toetab Erasmus+ riiklikke noorteagentuure 33 programmiriigis ja teeb koostööd teiste noorte osaluse valdkonnas tegutsevate organisatsioonidega. Suure tähelepanu all on e-osalus, meediapädevus ning kriitiline mõtlemine kui demokraatlikus elus osalemise oluline eeldus.

Lisainfo:
Meelika Hirmo
SALTO Participation and Information Resource Centre
Koordinaator
Tel: +372 504 1258
E-mail: participation@salto-youth.net
www.participationpool.eu
www.salto-youth.net/participation