Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Vabatahtlikkuse päeva tähistamiseks laenutatakse vabatahtlikke

Noorteagentuur tähistab rahvusvahelist vabatahtlikkuse päeva nädalase kampaaniaga „Võta päevaks vabatahtlik“. Terve nädala vältel laenutavad kampaaniaga liitunud noortekeskused ja koolid üle Eesti endale üheks päevaks  välisvabatahtliku*, kes viib läbi põnevaid töötube, tutvustab oma kodumaa kultuuri ja vabatahtliku töö võimalusi ning lööb kaasa asutuse igapäevatöös.

Kampaaniaga on liitunud 17 asutust üle Eesti, sealhulgas näiteks Lohusuu, Urvaste, Lasva, Muhu, Taebla, Nigula, Palivere jms noortekeskused. Samuti võtavad vabatahtlikke vastu koolid Rakverest, Türist, Kundast ja Tallinnast. Paljud liitunud asutused kaasavad välisvabatahtliku oma töösse esmakordselt ning nende sõnul on kampaania heaks võimaluseks kasutada kiirel jõulueelsel ajal abikäsi ning tuua oma kogukonda veidi rahvusvahelisi tuuli.

Kampaaniaga on liitunud 24 Euroopa vabatahtliku teenistuse vabatahtlikku, kes töötavad erinevates asutustes üle Eesti. Vabatahtlikud on pärit näiteks Ungarist, Tšehhist, Ukrainast, Hispaaniast, Itaaliast, Prantsusmaalt, Venemaalt, Portugalist jne.

Vaata ka kaardilt, millistes Eesti organisatsioonides välisvabatahtlikud hetkel töötavad ning millised organisatsioonid saavad neid vastu võtta ning ise Eesti noori välismaale saata.

*Välisvabatahtlik – välisriigist pärit, hetkel Eestis viibiv ja vabatahtlikku tööd tegev noor.