Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Virtuaalnäitus: “Euroopa noorte eesmärgid kunstis”

Viimase poole aasta jooksul mööda Eesti koole rännanud näitus “Euroopa noorte eesmärgid kunstis” on nüüd kõigile vaatamiseks virtuaalgaleriis. Euroopa noorte aastast inspireeritud väljapanek on kokku pandud noorte- ja noorsootöötajate ajakirja MIHUSe jaoks tellitud Eesti kunstnike loomingust.

Varasemalt ka paberkandjal, kuid praegu digitaalselt ilmuva MIHUSe kaante vahel on läbi aegade ilmunud hulgaliselt noorte Eesti kunstnike ja graafiliste disainerite teoseid, millest on nüüd esmakordselt koostatud rändnäitus. Illustratsioonide eksponeerimiseks on valitud erinevad koolid üle Eesti. See käib läbi 15 Eesti maakonda ja avaneb peagi ka virtuaalselt.

Näitus kõneleb sellest, kuidas kõik Eesti 273 627 noort saaksid olla edukamad, oma hääle ühiskonnas kuuldavaks teha ja olulistes protsessides kaasa rääkida. Millised on meie noorte eesmärgid, mida nad tahavad saavutada? Mil moel ilmestuvad need kunstis? Näitus on pühendatud noortele ja nende eesmärkidele – sest see on ka MIHUSe ja kõigi noortega töötavate inimeste ühine eesmärk. Väljapanekuga kutsub MIHUSe kunsti ja sõnumite kaudu noortega kaasa mõtlema, aga ka julgeid küsimusi püstitama.

“Olime rändnäituse ideed vaaginud juba mõnda aega, et kutsuda noori just läbi kunsti mõtisklema neid puudutavate aktuaalsete teemade üle ning mis võiks sellise näituse jaoks kohana paremini sobida kui koolimajad,” selgitab ajakirja MIHUS peatoimetaja Laura Välik. “Nüüd on õige aeg seda ka veebis eksponeerida, et näitus jõuaks veelgi laiema publikuni.”

Näitusel on eksponeeritud 12 kunstniku eriilmelised tööd, mida saadavad teema avamiseks ka aktuaalsed sõnumid MIHUSe autoritelt. Väljapanekul osalevad järgmiste kunstnike teosed: Ele Rieberg, Estookin, Kadi Sink, Kaia Rähn, Kristina Tort, Margaret Pütsepp, Marge Nuggis, Martin Märss, Mikko Leo Selg, Taaniel Malleus, Triin Valvas, Pheriskoop.

Virtuaalnäitust on oodatud vaatama kõik uudistajad. Kõikide külastajate vahel loositakse välja üks kunstiteos MIHUSe illustraatorilt.

Virtuaalne väljapanek avaneb 27. aprillil kell 15.30 algaval MIHUSe veebiarutelul, mille fookuses on kunstinäitusel kajastatud Euroopa noorte eesmärgid. Räägitakse nii näituse teostest kui ka sellest, kuidas ja milliseid eesmärke nad kandsid, missuguseid mõtteid tekitasid need kooliperedes ja noortes kunstnikes endis. Arutelu juhib Jaan Aps ning see toimub Euroopa Noored Facebooki lehe vahendusel.

 

MIHUS on saanud reklaamikonkursi Kuldmuna 2012 graafilise disaini kategoorias Hõbemuna.

MIHUS on Eesti Disainiauhinnad 2016 laureaat erioskuste kategoorias “Illustratsioon” jõudes viie parema töö hulka.

MIHUS on digiajakiri, mis toob lugejani hetkel aktuaalsed teooriad, seisukohad, mõtted, uuringud ja praktikad nii noortega koos kui nende heaks töötavate inimeste kui ka noorte maailmadest. Ajakirja annab alates 2009. aastast välja Haridus- ja Noorteameti Erasmus+ ja Euroopa solidaarsuskorpuse agentuur.