Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Juhuslik reisikaaslane rongis pani aja lendama

18-aastane Karoliina Arm Tallinnast oli üks eelmise DiscoverEU vooru õnnelikest võitjatest. Karoliina jagas meiega oma reisilugu – kõlab ahvatlevalt?

Kuidas see kõik alguse sai?

DiscoverEU konkursi lingi sain ma tegelikkuses hoopiski emalt, kellele oli see konkurss silma jäänud. Algatus ise tundus huvitav ja nii ma ennast üles andsin.

Kirjelda lühidalt oma reisi kulgu

Lendasin üheotsapiletiga Helsingist Iirimaale, kus veetsin 4 päeva Dublinis ja ühe päeva Galways. Sealt edasi lendasin Portugali, täpsemalt Portosse, kus viibisin 3 päeva ja Portost sai alguse minu Interrail reis rongidega. Portost sõitsin rongiga Lissaboni, kus veetsin 3 ööd. Lissabonist liikusin edasi Madridi ja sealt juba Barcelonasse. Barcelonas veetsin 2 ööd, kolmanda päeva õhtul alustasin teed Pariisi poole. Rong saabus Pariisi kella kuue ajal hommikul ning juba kaks päeva hiljem istusin rongile, mis viis mind Austriasse. Viin võttis mind soojalt vastu, kõrvalepõikena sai külastatud ka Münchenit, kus kohtusin oma Porto sõpradega. Münchenist võtsin suuna Prahasse ning siis oli aeg soetada tagasisõidupilet Tallinnasse.

Porto

Mis oli reisi planeerimise juures kõige keerulisem? 

Kõige raskem oli ilmselt öiste rongide ja bussidega liikumine, ma lihtsalt ei ole võimeline rongis või bussis magama. Isegi lennukis mitte. Pidin planeerima oma rongiajad nii, et need ei satuks uneajale.

Lemmik mälestus kogu reisist?

Raske on valida ühte kindlat mälestust. Näiteks teel Viinist Münchenisse sattusin ma istuma ühe väga ägeda Austria härrasmehe kõrvale, kellega rääkides tundus 3-tunnine rongireis justkui 15 minutit – ta õpetas mulle nii palju. Teine lemmik mälestus on kindlasti see, kui Portos sattusid ühel õhtul kokku 3 poissi Islandilt, 4 ameeriklast, 4 prantslast, 2 sakslast ja üks eestlanna – meil oli koos vahva. Eredalt on meeles ka need hetked, kui ütlesid mõnele inimesele, et oled päris Eestist, kus rahvaarv jääb umbes 1,3 miljoni ringi.

Pariis

Mida sa sellest kogemusest õppisid?

Mõistsin oma reisil, kui vähe on inimesel tegelikult asju vaja ja kui vähe on meil vaja selleks, et tunda ennast hästi ja õnnelikuna. Kindlasti õppisin iseend rohkem tundma, reis õpetas mulle eneseusaldust ja kasvatas usku iseendasse.

Iga 18-aastane noor võib saada osa DiscoverEU kampaaniast. DiscoverEU on Euroopa Liidu algatus, millega kingitakse 18-aastastele Euroopa Kodanikele tasuta Interrail rongipilet. 

Tahaksid osaleda või rohkem teada saada? Vaata siia!