Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Koostöös ja üheskoos: Linna- ja maanoor

Käesoleva aasta kevadel pöördus Illuka Kooli õpetaja Piia 11-14aastaste õpilaste poole ettepanekuga osaleda projektis Noortekohtumine 2017. Enamus õpilasi olid kohe nõus, hakkasime kava ja tegevused paika panema. Kui aga aeg kätte jõudis ja tuli hakata kohtumiseks asja pakkima, oli juba palju aega mööda läinud ning nii mõnelgi oli tekkinud ettevõtmise suhtes kahtlusi.
Noortekohtumise eesmärgiks oli arendada sõbralikke suhteid erineva emakeelega noorte vahel, samuti lükata ümber ühiskonnas levinud stereotüübid eestlaste ja venelaste, linna- ja maanoorte kohta.
Noortekohtumine toimus Illukal augusti esimesel nädalal, osalejateks Illuka kooli ja Tallinna huvikooli Optimum Semper noored. Esimesel augustil saime meie külalistega Tallinnast kokku. Kinkisime külalistele oma kooli meened. Seejärel suundusime õuesõppe paviljoni ning moodustasime grupid pusletükkide kokkusobitamise teel. Gruppides oli 3 Illuka noort ja 3 Tallinna noort. Ka majutuse eesmärgiks oli panna Illuka noored ja Tallinna noored kokku.
Kui Illuka noorte asjad olid tubades lahti pakitud, algaski noortekohtumise elu. Esimeseks tegevuseks oli Illuka mõisa ja pargi tutvustamine külalistele. Järgmisel päeval toimus uute teadmiste kohta ka viktoriin.
Kuue suvise päeva jooksul külastasime veel Konju Mõisa kitsefarmi ja Tagavälja talu, kus saime loomadega tuttavamaks, sõitsime hobusega ja aitasime talutöödega. Tööd tegime veel meie Illuka kooli kõrvitsapõllul ja Sarapiku talus Kuremäel. Staadionil õppisime Illuka kooli kehalise kasvatuse õpetajaga discgolfi mängima. Hommikuti mängisime erinevaid keelemänge ja tegime erinevaid ülesandeid. Toimusid ka etüüdide esitused, kus teemad oli “Lapsed linnas ja lapsed maal”. Meeldejäävaks tegevuseks oli maastikutõukeratastega matk, kus sõitsime ja vahepeatustes mängisime meeskonnamänge ja puhkasime. Vabal ajal mängisime ka erinevaid pallimänge, näiteks võrkpalli, pioneeri ja jalgpalli, mida poistele meeldis õhtul hilja mängida. Joonistasime 3D pliiatsitega, paljud esimest korda, aga kõikidele väga meeldis. Kõige toredam koht oli Eesti Kaevandusmuuseum Kohtla-Järvel, kus me saime maa alla minna, sõita vana põlevkivirongiga. Illuka noored rääkisisd Tallinna noortele põlevkivi kaevandamisest Eestis. Päeva tegi veel toredamaks see, et sõitsime lahtise kastiautoga mööda karjääri. See oli tõeline adrenaliinilaks ja tore mälestus kogu eluks. Käisime ka Kuremäe kloostris, kus kohalikud Illuka noored rääkisid natukene kloostri minevikust ja mis seal teha saab. Külastasime ka Alutaguse seiklusparki, aga halva ilma tõttu ei lubatud meid seiklusradadele. Õnneks selle asemel saime tuubitada, mis oli ka väga lõbus. Ühel õhtul oli filmiõhtu, kus vaataisme Eesti filmiklassikat “Noor pensionär”, ühel õhtul esitasime väljaloositud teemadel lühinäidendeid. Noortekohtumise viimane õhtu oli playboxide õhtu.
Noortekohtumine oli väga tore, saime kõik sealt palju sõpru, kogemusi. Väga kurb oli peale noortekohtumist koju minna ja uued sõbrad Tallinnasse saata. Noortekohtumine jääb kindlasti pikaks ajaks meelde ja tegi suve palju toredamaks. Ootame juba kohtumist uute sõpradega sügiskoolivaheajal.

Eliise Koivistoinen ja Liset Vähk (Illuka kooli noored)